• popis
Aktuality
20.3.2017 - Aktuality
Výkonná rada IRO rozhodla, že od r. 2017 musí být psi účastnící se akcí ...
2.2.2014 - Aktuality
K 1.1.2014 vstoupil v platnost předpis o evidenci psů bez průkazu původu.
25.2.2013 - Aktuality
Pro zpřehlednění přihlášek na jednotlivé akce byly provedeny mírné úpravy ...
... přejít na aktuality
Rychlý kontakt

Kancelář JČZBK

Přední Výtoň 193
382 73 Přední Výtoň
CZECH REPUBLIC 

tel: +420 602 827 404

mail: zdenek@zachranari.cz
www.jihocestizachranari.czMezinárodní zkušební řád IRO

Mezinárodní zkušební řád kynologů sdružených v organizaci IRO obnáší sestavu zkoušek, zahrnující všechny směry záchranářské činnosti za pomoci psů.Kromě prací v sutinách pobořených domů se i zde jedná o vyhledávací práce v nepřístupných terénech, v lavinových polích, na vodních plochách a ve stopování. Rozdíl od ZŘ ČR tedy netvoří obsah uvedených zkoušek, ale hlavně způsob jejich provádění.

RHE T, FL, F, L, W
zkouška schopností psa pro záchranné práce

Prvotní prověrka mezinárodního zkušebního řádu IPO-R prověřující schopnosti psa jako budoucího záchranáře ve všech pěti výcvikových směrech: sutinovém, plošném, stopařském, lavinovém a vodním. Jako vstupní zkouška je ale nepovinná, psovod má možnost ji přeskočit a začínat stupněm A.

RH-T A, B zkouška prací v sutinách stupeň A-B

Zkouška základních sutinových prací odlišující práci psa ve dvou velmi výrazně rozdílných úrovních. Stupeň A je všeobecně považován za začátečnický, stupeň B pak za mistrovský. Stupně se liší především počtem hledaných osob a dále rozlohou terénu.

RH-FL A, B zkouška prací na ploše stupeň A-B

Zkouška rovněž dvoustupňové úrovně prověřuje psa v prohledávání těžce přístupných přírodních terénů. Liší se opět nejen počty hledaných osob a rozlohou prohledávaných terénů, ale především způsobem provedení.

RH-F A, B zkouška stopařských prací stupeň A-B

Zkouška záchranného stopování, tedy vyhledávání osob po trase, kterou osoby prošly předepsaným způsobem terénem, se opět odehrává ve dvou obtížnostních stupních. Podle stupně jsou stopy rozlišeny stářím, délkou, počtem obtížnostních prvků (lomy, předměty) a pracovním limitem.

RH-L A, B zkouška lavinových prací stupeň A-B

Zkouška ve dvou úrovních prověřuje schopnost a vycvičenost psa v nacházení zavalených osob při prohledávání lavinových terénů. Obsahuje i požadavky na zkušenosti psů se zimními dopravními prostředky. Ve vyšším stupni je prověřována i obratnost psovoda při pohybu na lyžích.

RH-W A, B zkouška vodních prací stupeň A-B

Zkouška opět ve dvou stupních prověřuje schopnosti a vycvičenost psa při cvicích ve vodě a při plnění nejrůznějších požadavků souvisejících s vodní záchrannou činností. Pes musí prokázat zkušenosti s různými plavidly, přirozenou chuť pro pobyt ve vodě a dobrou techniku při vytrvalostním plavání.


Generální partner
Vstup pro členy JČZBK | Přihlásit
Kronika brigády
Kalendář akcí
... přejít na plán akcí
Nejbližší akce


Jaderná elektrárna Temelín skupina ČEZDŘEVO - PALETY - VLK s.r.o.Jihočeský krajKrmení BritCRnet, s.r.o.Jiva Jirák


Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.