Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Sportovní výsledky


Záchranářští kynologové se kromě příprav na praxi věnují i soutěžním disciplínám všech záchranných zkušebních řádů, od místních soutěží přes celostátní akce až po mistrovství světa.


Z hlediska sportovních výkonů je činnost Jihočeské záchranné brigády velmi pestrá. Národní zkušební řád i mezinárodní zkušební řád IPOR přinášejí nejširší možnosti a směry výcviku zestylizované do zkoušek několika stupňů. Jde o zkoušky lavinové, sutinové, stopařské, plošného vyhledávání a vodních prací, dále soutěže nejrůznějšího charakteru a rozsahu, od místních až po postupové přebory s vrcholem v mistrovství republiky a posléze mistrovství světa. Členové JČZBK se v průběhu roku v průměru každý postaví asi šestkrát na některý z prověřujících startů podle věku a momentální úrovně vycvičenosti svého psa. 
Cílem každého člena brigády je úspěšná účast na mistrovství ČR, které je vrcholnou a nejprestižnější akcí. České mistrovství je svými požadavky na vycvičenost psa v několika směrech náročnější než mistrovství mezinárodní, avšak především je jasné, že akce této úrovně je vždy obsazena tak kvalitně, že vítězem může být kdokoli ze zúčastněných, tedy každý, kdo se k tomuto startu nominačním závodem kvalifikoval. Je proto také jasné, že ke každému vítězství musí být i kousíček nezbytného závodnického štěstí. To ovšem v žádném případě nesnižuje váhu úspěchu, naopak, to umocňuje radost z výsledku, tím je kynologie nádherná...


Jihočeský hvězdný tým

Historický jihočeský hvězdný tým (All Stars) je tvořen psovody se psy, kteří svými výkony dosáhli ...

Jihočeští psi na mistrovství

Účast na Mistrovství České republiky záchranných psů je vrcholným cílem snažení každého ...

Držitelé sošky KLP

Sošku "Krásy, Lásky a Pravdy" vytvořenou před mnoha lety akademickým sochařem Mílou Hotovým obdrží ...

Skokani roku

Výkonnostní skok vpřed na základě talentu skloubeného s poctivou prací v průběhu jednoho roku rozhodně zasluhuje ...

Jihočeští psi roku

V kynologii velmi platné "každý chvilku tahá pilku" se velmi výrazně projevuje i v celoročním hodnocení ...