• popis
Aktuality
20.3.2017 - Aktuality
Výkonná rada IRO rozhodla, že od r. 2017 musí být psi účastnící se akcí ...
2.2.2014 - Aktuality
K 1.1.2014 vstoupil v platnost předpis o evidenci psů bez průkazu původu.
25.2.2013 - Aktuality
Pro zpřehlednění přihlášek na jednotlivé akce byly provedeny mírné úpravy ...
... přejít na aktuality
Rychlý kontakt

Kancelář JČZBK

Přední Výtoň 193
382 73 Přední Výtoň
CZECH REPUBLIC 

tel: +420 602 827 404

mail: zdenek@zachranari.cz
www.jihocestizachranari.czVýznamná ocenění Jihočechů

Celá plejáda činů a aktivit si zasluhuje na základě dobrovolnosti vysoké ocenění. Přispívají k tomu i tradiční rituály svazu i brigád.V průběhu let a společných akcí v praxi krystalizují vztahy, lidské charaktery získávají konkrétní podoby a prožitá nebezpečí dávají poznat, co vlastně obnášejí notoricky známá slova láska, přátelství nebo pomoc bližnímu. Jak velice překvapivá bývá někdy syrová pravda, jak úplně jiný je najednou člověk proti tomu, jak se jevil ještě včera. A naopak - existují činy lidí, od nichž by to leckdo ani nečekal, které zcela jistě zasluhují nejvyšší uznání...

ČESTNÉ ČLENSTVÍ

Ferdinand Ritter

FERDINAND RITTER

Dlouholetý zástupce České republiky ve výcvikové komisi Mezinárodní kynologické federace FCI již v roce 2007 při svém životním jubileu 75 let završil více než půl století obětavé práce pro kynologii. Jeho pracovní nasazení a lidsky vstřícný přístup mu právem vynesly pozici člověka, který neměl nepřátel a byl všem začínajícím kynologům vzorem. Dlouholetý rozhodčí pro všechny tehdejší zkušební řády stál u všech organizačních transformací československé a později i české kynologie. Ve Svazu záchranných brigád přispíval značnou měrou k rozvoji mezinárodních styků. Souhrn jeho bohaté životní a kynologické dráhy je bilancí nejen velmi pracovitého, ale především charakterního a čestného člověka.

 ČESTNÉ ČLENSTVÍ

Jaroslav Sedlák

JAROSLAV SEDLÁK 

Zakládající člen SZBK ČR a JČZBK, stojící nepřetržitě od začátku v jejich vedení a formování struktury svazu, mezinárodní rozhodčí FCI a IRO, zakladatel, vedoucí a aktivní psovod Pohotovostní jednotky OSN a MV ČR, účastník dlouhé řady tuzemských i zahraničních nasazení, pod jehož vedením získal svaz několikrát zlaté medaile jednotlivců i družstev na mistrovstvích světa. Držitel mnoha významných ocenění od Mistrovské třídy - mistra sportu, přes 1. VT v ČKS, až po Mistra ČR ZP, autor mnoha odborných materiálů v knihách i časopisech, lektor sociálně zdravotní fakulty JČU,kde přednáší odborné předměty kynologie - práce se záchranným psem, čestné členství obdržel v roce 2010 při završení 45 let práce ve sportovní a záchranářské kynologii.

ZLATÝ KŘÍŽ SZBK ČR JAROSLAV SEDLÁK, DANIEL SEDLÁK, HEDVIKA ČEŠKOVÁ, MILOŠ MACH, VÁCLAV KUČERA 

Nejvyšší ocenění Svazu záchranných brigád kynologů za výsledky v praxi "Zlatý záchranářský kříž" je udělován psovodům svazu za úspěšný praktický zásah s vlastním psem, který skončil záchranou lidského života.

ZA OBĚTAVOU PRÁCI JAROSLAV SEDLÁK 

Vyznamenání udělované Českým kynologickým svazem jako partnerskou organizací oceňuje dlouholetou organizátorskou a funkcionářskou práci pro československou a později českou kynologii.

KŘIŠŤÁLOVÁ PEČEŤ JAROSLAV SEDLÁK, DANIEL SEDLÁK, ZDENĚK ŽILKA 

Křišťálová pečeť Mecenáš klubu České republiky byla udělena šesti účastníkům (z toho třem Jihočechům) Adra-týmu za obětavou pomoc při nasazení po tragickém zemětřesení v srpnu 1999 v Turecku.

ZA ZÁCHRANU ŽIVOTA ČČK JAROSLAV SEDLÁK, DANIEL SEDLÁK, MILOŠ MACH 

Název vyznamenání Českého červeného kříže jednoznačně vystihuje podstatu jeho udělení. Kynologové je obdrželi od generálního sekretariátu ČČK za zachráněné lidské životy pomocí svých psů při praktických nasazeních.

ZLATÝ SIRIUS

ZDENĚK ČMEJREK, HEDVIKA ČEŠKOVÁ, JAROSLAV FLÍČEK, IVAN STRAKA, MILENA KUBOVÁ, DANIEL SEDLÁK,  JAROSLAV SEDLÁK, MARTIN LOBÍK, HANA KLÍMOVÁ

Čestné vyznamenání udělené při příležitosti 20. výročí založení Pohotovostní jednotky OSN a SZBK ČR. Členové JČZBK je obdrželi za řadu praktických nasazení v tuzemsku i v zahraničí v průběhu celých 20 let existence této jednotky.

MEDAILE AČR 2011

JAROSLAV SEDLÁK, MILAN BUKÁČEK, VLASTIMIL MAXA

Pamětní medaile za obětavou práci odvedenou na poli dobrovolnictví udělená velitelstvím Armády ČR u příležitosti oslav a vyhodnocení výsledků dobrovolných záchranářských organizací v Praze 2011.


Generální partner
Vstup pro členy JČZBK | Přihlásit
Kronika brigády
Kalendář akcí
... přejít na plán akcí
Nejbližší akce


Jaderná elektrárna Temelín skupina ČEZDŘEVO - PALETY - VLK s.r.o.Jihočeský krajKrmení BritCRnet, s.r.o.Jiva Jirák


Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.