Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Soutěž družstev IRO

Od IRO přišla pozvánka na Soutěž družstev, která se koná 8.-10.10.2021 ve městě Kranj ve Slovinsku. Jedná se o velmi zajímavou soutěž vždy tří týmů (psovod + pes) z jedné organizace, velmi podobnou atestům IRO či reálnému nasazení USAR týmů.

Datum: 2.9.2021 | Zhlédnuto: 36x

Akce je dvoudenní a je postavena na určitém scénáři. Během akce je družstvo nasazeno na 5 různých pracovištích (většinou sutina, ale bývá i plocha), součástí bývá i jedna noční práce. Na jednotlivých pracovištích je pouze v kompetenci družstva, zda budou nasazeni všichni tři, a zda budou pracovat současně či postupně. Pozitivem je, že psovodi mohou používat odměny.
Součásti soutěže je i slanění všech tří členů družstva s krátkým hledáním, praktické přezkoušení první pomoci člověku i psovi a znalostí metodiky INSARAG, u které je povoleno používat příručku.
Více informací naleznete v Manuálu soutěže družstev, který je přílohou tohoto mailu.
 
Pokud najdete ve svých brigádách zájemce o tuto akci, nahlaste je, prosím, výcvikářce SZBK ČR Lucii Dlouhé. Akce je vhodná především pro zájemce o IRO atesty. Hlásit můžete i jen jednotlivé psovody, družstvo bude sestaveno ze zájemců z různých brigád. Podmínkou účasti je znalost angličtiny či němčiny (minimálně u jednoho psovoda v družstvu), minimálně jedna složená zkouška stupně B (plochy nebo sutiny) dle IPO-R a znalost práce jak v sutinách tak i v plochách. Jako náhradníky můžete hlásit i psovody, kteří mají složenu zkoušku pouze stupně A a měli by o tuto akci zájem. V případě nedostatečného počtu psovodů s "béčkovou" zkouškou, může být družstvo doplněno o psovoda s A.
 
Uzávěrka přihlášek je 12.9.2021
Vím, že se jedná o šibeniční termín, ale pozvánka přišla až na poslední chvíli.
Jelikož se jedná o reprezentaci Svazu, budou veškeré náklady psovodů (startovní poplatek, cestovné, diety) hrazeny z prostředků SZBK ČR.
 
Doufám, že o tuto akci bude v řadách vašich psovodů zájem.
S přáním krásného dne
 
JItka Dědinová - zástupce pro zahraniční styk

Aktuality

IRO zkoušky

Pozvánka na mezinárodní zkoušky IRO, které se konají v Eggendorfu v Rakousku ve dnech 29.-30.10. 2021. Informace a přihláška na akci jsou v příloze.
5.9.2021 17:10

... přejít na aktuality
Privátní aktuality