Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Atestovaní psovodi

Atestovaného psovoda se psem je možné využít k zásahu při sutinovém vyhledávání osob ve zřícených budovách, k plošnému vyhledávání při pátrání po pohřešovaných osobách a k zapojování do mezinárodních záchranných operací.

Operační a informační středisko HZS jednotlivých krajů povolávají pro potřeby provádění záchranných a likvidačních prací v rámci IZS pouze psovody se psy, kteří jsou držiteli platného kynologického atestu se specializací, jež musí odpovídat charakteru zásahu.

JČZBK cvičí své psy primárně pro nasazení v praxi, nové vedení brigády tedy jako jeden z hlavních výcvikových cílů vytýčilo přípravu svých psovodů a psů na získání  atestů MV a tedy splnění legislativních požadavků pro praktické nasazení. Bylo uspořádáno několik speciálních tréninků, připravovaní psovodi se zúčastnili i několika IMZ (instrukčně - metodické zaměstnání), organizovaných GŘ HZS právě pro atestované či na atest se připravující psovody. 

Tato příprava přinesla již své ovoce: JČZBK má v současné době tři psovody s atestací pro sutiny, další jsou na atesty řádně přihlášeni - tři na sutinové a dva na plošné.

 

Atestovaní psovodi JČZBK

 Ms. Zdeněk Čmejrek  Omaha z Vtelenských polí  Hluboká nad Vltavou
 Ms. Kateřina Sojková  Aishee bpp  Písek
 Jitka Tomanová  Xenta Aritar Bastet  Dvorec
Radek Anděl Ártů z Andělského dvorku  

 

 


Vstup pro členy JČZBK
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Aktuálně

Seznam účastníků IH 2018

List of participants IH 2018
7.4.2018 00:00

Pozvánka na Terénní pohár, ZTV1

ZBK Pardubického kraje, 28.4.2018
16.3.2018 00:00

... přejít na aktuality

Nejbližší akce