Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Aktivní soustředění

Pravidelné soustředění jihočeských záchranářů na Spáleništi ukázalo, že i když má den "jenom" 24 hodin, dá se toho zvládnout hodně... :-)


Aktivní soustředění
Jana Šmídová 20.5.2019 880x Soustředění

Květnové soustředění bylo plně nabito výcvikem, ukázkami, ale i brigádou. V sobotu téměř paralelně probíhala ukázka výcviku v Přední Výtoni při policejní akci Šumaman, kde jsme navíc díky ukázce dostali možnost seznámit mladé psy s vrtulníkem. Další ukázka byla v Dolní Vltavici u kolegů z Vodní záchranné služby, kde zkušenější členové naší brigády předvedli kromě poslušnosti i záchranu tonoucího.

Počasí si s námi po celý víkend pohrávalo a předvedlo nám pestrou paletu náhlých změn od slunečného až po to "psí". Výcvik a práce ale probíhá za každého počasí a nic nás nedokáže zastavit...

Někteří s nás už dokázali tréninkovou práci zužitkovat a na některé zúčtování teprve čeká. Věřím že desítka nových ZZZ-kařů si v sobotu povede dobře, a že se posunou ve výcviku zase o krůček dál :-)


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články