Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Bilance roku

Jako každoročně o první lednové neděli se členové Jihočeské brigády sjeli do restaurace Hubert v Hluboké nad Vltavou na výroční členskou schůzi.


Bilance roku
Jaroslav Sedlák 9.1.2012 8078x Vítězové

Hlavním bodem programu byla bilance uplynulého roku ve všech úsecích činnosti kynologických záchranářů, přednesená ve zprávě vedoucím brigády. Byl podrobně vyhodnocen bohatý plán činnosti v uplynulém roce, současná úroveň výkonnosti jednotlivých psů, stav areálu Spáleniště, splněné i dosud nesplněné úkoly v areálu a stanoveny úkoly nadcházejícího roku 2012. Dále byli členové brigády seznámeni s finanční situací, přednesenou ve zprávě ekonomkou brigády, byli přijati dva noví členové z řad úspěšných čekatelů a představeni čtyři noví uchazeči o členství. Dále bylo poděkováno třem psovodům za deset let práce při odchodu jejich psů do zaslouženého důchodu. Čas je neúprosný a důchodového věku záchranářských psů deseti let se dožívají specialistka na vodní práce tervuerenka Aggy Veroniky Nehodové, vítěz lavinových prací labrador Barney Lucie Obranské i dvojnásobný mistr ČR australan Cross Jaroslava Sedláka. Čestnou cenu Dýku Pepy Brouma za obětavou práci obdržela Katka Bezděková, 2. výkonnostní třídu převzala Katka Sojková, titul Skokana roku 2011 získala ovčanda Cristine Jany Šmídové, za nejlepší speciály roku byla vyhodnocena berňačka Arina psovoda Pavla Trollera. Bylo vyhodnoceno i sedm psovodů za velmi dobré výsledky roku a osm psovodů za technické zajištění akcí i celoročního chodu brigády. Nejvýznamnějšími body slavnostního podvečera však byly tři tituly spojené s nejvyššími oceněními v JČZBK i ve Svazu záchranných brigád. Především tituly Pes roku 2011 a titul Šampiona ČR ve výkonu záchranných psů získané bílým švýcarem Cherokeem Taien psovodky Hany Gramanové a nejvyšší ocenění za záchranu života při praktickém nasazení, které obdržel Václav Kučera s boxerem Faustem Lemiku za úspěšný zásah v srpnu 2011. Po ukončení slavnostní části výroční schůze následovala pracovní část s přípravou akcí roku 2012 v čele s Intercupem Humanity. Přání šťastného prožití nadcházejícího roku platilo nejen všem zúčastněným členům JČZBK, ale i všem sympatizantům a mecenášům jihočeských kynologů.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Jarní přírůstky

  Populační exploze pokračuje i v řadách záchranářských kynologů. Nevyhnula se ani Jihočechům, kteří již zaznamenali první jarní přírůstek...

  Vítězové

  Plesající IZS

  Každoroční pozvánka do reprezentačních prostor hotelu Praha sezvala dohromady zástupce dobrovolných organizací začleněných v Integrovaném záchranném systému.

  Vítězové

  Hejtman děkuje

  Mezi absolutní priority Jihočeské záchranné brigády kynologů rozhodně patří spolupráce se složkami IZS a s Krajským úřadem Jihočeského kraje.

  Vítězové

  Ústecké stupně vítězů obsazeny jihočechy

  Záchranná brigáda Ústeckého kraje se zhostila přípravy vrcholového terénního závodu podle ZTV 3.

  Vítězové