Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Bohemia Cup FL

Po neúspěšných výsledcích kategorií FL posledních let na Mistrovství světa probíhá v podstatě celosvětová analýza plošných prací.


Bohemia Cup FL
Jaroslav Sedlák 19.6.2012 5553x Zkoušky

Rozbory výsledků ve všech členských organizacích IRO se proto musí začít již co nevidět projevovat. JČZBK se musí po několika nesmírně pracovně vytížených letech, plně podřízených především funkčnosti základny Spáleniště, začít opět po čase systematicky zabývat podrobnými rozbory všech výcvikových odvětví včetně disciplíny poslušnosti. Náročnost na práci psů se musí soustavně zvyšovat. Terény a jejich obtížnost stále poroste, úkolem instruktorů je nacházet postupné cesty ke zdolávání jednotlivých výcvikových úskalí. Podmínky pro to jsou dostatečně vytvořeny, takže ochota a fundovanost jednotlivých instruktorů musí přinést potřebné ovoce. Plošné práce jsou bolestí IRO a na všech oficiálních fórech k nim bylo již velmi mnoho řečeno. Musí být vymýcen v minulosti preferovaný sportovní přístup k této disciplíně a nastolen ryze praktický systém vedoucí k pozitivním výsledkům i v nejobtížnějších terénech. Jihočeši nemají přebytek psů schopných nejvyšší konkurence v práci na ploše, ale zdaleka ještě jejich potenciál není dostatečně využit. I v letošním poháru chyběly k lepšímu umístění jen další výcvikové zkušenosti, které jsou zatím vzhledem k věku nedostatečné. Je připraven systém zlepšení výcviku již v základním tréninku, který bude aplikován již v nejbližších společných akcích. Absolutním základem však musí být dokonalá kondice psů (ale i psovodů), kterou má v rukou každý člen samostatně. Skvělou kondici v náročných podmínkách poháru v Hradci Králové prokázali v nejvyšší míře tři medailisté: vítězný Garp z Rohozenských bořin Jitky Dědinové, Bentley Extra Temperament Miroslava Šimka a Arin Netopýr Strelicia Ondřeje Guldy. Byli jediní stoprocentně úspěšní a jestli jim v náročné orientaci bažinatého terénu pomohlo i trochu štěstí, to přece patří ke každé soutěži. Každopádně byli nejlepší a patří jim uznalý potlesk a gratulace. Díky za skvělé výkony!


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Seminář záchrany z ledu

  Několik posledních let pořádá lipenská VZS mezinárodní seminář o záchraně z ledu, na němž se setkávají zástupci mnoha různých záchranářských organizací.

  Zkoušky

  30. Mistrovství ČR

  Vrcholná záchranářská akce roku, jubilejní 30. mistrovství ČR záchranných psů, proběhlo pod záštitou jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly za přítomnosti mnoha ...

  Zkoušky

  Zkouška pohotovostní jednotky

  V sobotu 29. 4. 2017 probíhaly v Chomutově v Městských lázních pod taktovkou rodinného dua Petr a Iveta Katrevovi zkoušky pohotovostní jednotky.

  Zkoušky

  Český pohár lavinářů

  Špičák na Šumavě se díky vynikajícím podmínkám, úzké spolupráci s Horskou službou a v neposlední řadě i obětavosti manželů Pospíšilových stal již ...

  Zkoušky