Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Další splněný atest

Ve čtvrtek 6. 4. 2017 se podařilo Katce Sojkové se svou fenkou Aishee splnit sutinový atest MV. Po úspěšném denním speciálu pokračovali do nočního z 10-ti nastoupených pouze 4 účastníci, mezi nimi nechyběla ani Katka s Aishee a úspěšně se jim podařilo na atest dosáhnout.


Další splněný atest
Jana Šmídová 7.4.2017 3901x Atesty MV

Určitě tak skvělým způsobem zúročily i trénink v brněnském areálu Pod Hády (Ergon), v sutině, která je průpravou pro náročný sutinový trenažér v Kaznějově. Katka s Aishee tedy rozšířily jihočeské řady psovodů s platným atestem. Věřím, že letos nejsou poslední a že na podzim je budou následovat další.

Další jihočeský držitel sutinového atestu Ms. Zdeněk Čmejrek se svou fenkou německého ohaře Omahou z Vtelenských polí se o týden dříve zúčastnili Instrukčně metodického zaměstnání držitelů kynologických atestů zařazených na seznam pro mezinárodní záchranné operace, které organizovalo Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Těmito úspěšnými starty na nejrůznějších akcích naplňujeme cíl a koncepci výcviku, který byl novým vedením stanoven jako priorita. Veškerá naše snaha by měla být totiž směřována k praktickému zásahu a možné záchraně lidského života. Nasazení 10-ti členů JČZBK při nedávném pátrání po pohřešované seniorce ukázalo, jak nezbytná je i dokonalá znalost práce s GPS. O aprílovém víkendu 1. - 2. 4. 2017 v Solenicích byl trénink zaměřen i tímto směrem. Kromě zátěžového tréninku ve zdejších příkrých kopcích měli všichni zúčastnění možnost si dokonale "osahat" i GPS, tak, aby v případě potřeby mohli být použiti jako doprovod (navigátor).


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Psí záchranáři létali nad Mosteckem ve vrtulníku

  Od čtvrtka 30. 3. do neděle 2. 4. probíhalo na Mostecku cvičení záchranářů ? kynologů. Cvičili vyhledávání zavalených osob v sutinách i přesuny se svými zvířaty ...

  Atesty MV

  Další atestovaný anděl

  Jihočeská brigáda má od dnešního dne, respektive noci, dalšího atestovaného psovoda. Zkušená Bára Andělová se svou borderkou Nikou z Lantíkova alias Viki splnily ...

  Atesty MV

  Atestovaná Brigitte

  Ve středu 11. května 2022 proběhly v Rokytnici nad Jizerou (Liberecký kraj) atestační zkoušky HZS ČR ve specializaci plošného vyhledání.

  Atesty MV

  Taktické cvičení

  Dne 17.5.2019 proběhlo v Českém Krumlově taktické cvičení IZS, na které byli přizváni i atestovaní kynologové z Jihočeské záchranné brigády kynologů.

  Atesty MV