Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Další splněný atest

Ve čtvrtek 6. 4. 2017 se podařilo Katce Sojkové se svou fenkou Aishee splnit sutinový atest MV. Po úspěšném denním speciálu pokračovali do nočního z 10-ti nastoupených pouze 4 účastníci, mezi nimi nechyběla ani Katka s Aishee a úspěšně se jim podařilo na atest dosáhnout.


Další splněný atest
Jana Šmídová 7.4.2017 2040x Atesty MV

Určitě tak skvělým způsobem zúročily i trénink v brněnském areálu Pod Hády (Ergon), v sutině, která je průpravou pro náročný sutinový trenažér v Kaznějově. Katka s Aishee tedy rozšířily jihočeské řady psovodů s platným atestem. Věřím, že letos nejsou poslední a že na podzim je budou následovat další.

Další jihočeský držitel sutinového atestu Ms. Zdeněk Čmejrek se svou fenkou německého ohaře Omahou z Vtelenských polí se o týden dříve zúčastnili Instrukčně metodického zaměstnání držitelů kynologických atestů zařazených na seznam pro mezinárodní záchranné operace, které organizovalo Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Těmito úspěšnými starty na nejrůznějších akcích naplňujeme cíl a koncepci výcviku, který byl novým vedením stanoven jako priorita. Veškerá naše snaha by měla být totiž směřována k praktickému zásahu a možné záchraně lidského života. Nasazení 10-ti členů JČZBK při nedávném pátrání po pohřešované seniorce ukázalo, jak nezbytná je i dokonalá znalost práce s GPS. O aprílovém víkendu 1. - 2. 4. 2017 v Solenicích byl trénink zaměřen i tímto směrem. Kromě zátěžového tréninku ve zdejších příkrých kopcích měli všichni zúčastnění možnost si dokonale "osahat" i GPS, tak, aby v případě potřeby mohli být použiti jako doprovod (navigátor).


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Další atest prodloužen!!!

  Novomanželka, maminka, ale hlavně úspěšná psovodka Ms. Katka Závorková (Sojková) potvrdila, že patří mezi pilíře Jihočeské brigády.

  Atesty MV

  Úspěšný rozvoj spolupráce s IZS

  V uplynulých týdnech se členové JČZBK zúčastnili několika akcí, na kterých došlo k dalšímu prohloubení spolupráce s hlavními složkami Integrovaného záchranného ...

  Atesty MV

  Konec atestačního půstu

  Účastí psovodů JČZBK na sutinových atestech Ministerstva vnitra, které proběhly 8. -9.10.2016 v Kaznějově, skončilo dlouhé období, kdy se jihočeská brigáda této ...

  Atesty MV

  Atestační prověření

  Úspěšně složeným atestem cesta rozhodně nekončí. Atest = zodpovědnost. Psovod musí svého psa nejen připravit na atestační zkoušku, ale následně musí sebe i ...

  Atesty MV