Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Konečně jsme se dočkali

Po vynucené ,,covidové´´pauze, kdy mohli být pouze soukromé nebo jednodenní tréninky se jihočeši dočkali a mohli konečně uspořádat soustředění na Spáleništi.


Konečně jsme se dočkali
Jana Baxová 18.6.2020 390x Nezařazeno

Od čtvrtka do soboty panovalo velké dusno a počasí prověřovalo psovody i psy. Ve čtvrtek jsme se věnovali poslušnosti a překážkám. Pátek probíhal ve znamení ploch, od přímáčků, přes jednodušší hledání až po ta složitější. Na závěr tréninku Radek Anděl připravil  jeden stejný úkryt pro všechny, kdo v lese byli. Na tomto úkrytu se všichni psovodi učili pečlivě sledovat reakce svého psa. Bylo poučné sledovat v jaké vzdálenosti od figuranta a jak pes reaguje, jak dohledává figuranta. Páteční večer se poté nesl ve znamení oslav narozenin a zkoušek, jako vždy v pohodové atmosféře.

Sobotu jsme věnovali sutinám a přípravě na zkoušku ZZZ. Každý psovod se učil říci si sám vedoucímu terénu jaké hledání by si pro svého psa představoval, kolik figurantů, jak konkrétního psa odměňovat. Kromě toho si také všichni vyzkoušeli zakládání figurantů. Na vše dohlíželi ti nejzkušenější psovodi Katka, Standa, Radek. Odpoledne si ZZZ-kaři pod vedením výcvikářky Jany Šmídové potrénovali nošení, jízdu na vozíku, průchod ohni, přímé označení osoby, poslušnost(tentokrát i se střelbou,která ke zkouškám patří). Všichni kdo se na zkoušku chystají tedy zjistili kde mají rezervy a jak a na čem mají nejvíc pracovat.

Nedělní ráno začalo lehkým deštíkem a mírným ochlazením. Počasí jsme využili pro stopy. Po stopách opět následoval trénink ve dvou družstvech v trenažéru. Zakončit tréninky jsme museli o malinko dřív než bývalo v neděli běžné, protože bylo nutné dřív sbalit věci a vydezinfikovat sruby i hlavní budovu ozónem a stihnout včas předat Spáleniště.

Po pauze si všichni soustředění užili a jako vždy všem hodně dalo.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Jarní Spáleniště

  Pravidelné každoměsíční soustředění proběhlo v roce 2010 poprvé za jarního počasí a zcela beze sněhu. Krásné počasí nalilo energii do psích i lidských těl a ...

  Nezařazeno

  Tábor plný práce

  Letní soustředění bylo opět nabité prací – kromě tréninku sutin, ploch, poslušnosti, cadaveru, stop, vodních prací i s vyhledáním cadaveru na vodní ploše, ...

  Nezařazeno

  ICH připraven

  Jediná mezinárodní soutěž v ČR pořádaná ve všech čtyřech letních výcvikových směrech vyžaduje značnou porci osobního nasazení všech členů brigády.

  Nezařazeno

  Pololetní bilance

  Jihočeská brigáda mívá většinou týdenní soustředění s minimem zkoušek, které zcela pochopitelně přinášejí do letní pohody i určitou nervozitu.

  Nezařazeno