Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Konečně jsme se dočkali

Po vynucené ,,covidové´´pauze, kdy mohli být pouze soukromé nebo jednodenní tréninky se jihočeši dočkali a mohli konečně uspořádat soustředění na Spáleništi.


Konečně jsme se dočkali
Jana Baxová 18.6.2020 2490x Nezařazeno

Od čtvrtka do soboty panovalo velké dusno a počasí prověřovalo psovody i psy. Ve čtvrtek jsme se věnovali poslušnosti a překážkám. Pátek probíhal ve znamení ploch, od přímáčků, přes jednodušší hledání až po ta složitější. Na závěr tréninku Radek Anděl připravil  jeden stejný úkryt pro všechny, kdo v lese byli. Na tomto úkrytu se všichni psovodi učili pečlivě sledovat reakce svého psa. Bylo poučné sledovat v jaké vzdálenosti od figuranta a jak pes reaguje, jak dohledává figuranta. Páteční večer se poté nesl ve znamení oslav narozenin a zkoušek, jako vždy v pohodové atmosféře.

Sobotu jsme věnovali sutinám a přípravě na zkoušku ZZZ. Každý psovod se učil říci si sám vedoucímu terénu jaké hledání by si pro svého psa představoval, kolik figurantů, jak konkrétního psa odměňovat. Kromě toho si také všichni vyzkoušeli zakládání figurantů. Na vše dohlíželi ti nejzkušenější psovodi Katka, Standa, Radek. Odpoledne si ZZZ-kaři pod vedením výcvikářky Jany Šmídové potrénovali nošení, jízdu na vozíku, průchod ohni, přímé označení osoby, poslušnost(tentokrát i se střelbou,která ke zkouškám patří). Všichni kdo se na zkoušku chystají tedy zjistili kde mají rezervy a jak a na čem mají nejvíc pracovat.

Nedělní ráno začalo lehkým deštíkem a mírným ochlazením. Počasí jsme využili pro stopy. Po stopách opět následoval trénink ve dvou družstvech v trenažéru. Zakončit tréninky jsme museli o malinko dřív než bývalo v neděli běžné, protože bylo nutné dřív sbalit věci a vydezinfikovat sruby i hlavní budovu ozónem a stihnout včas předat Spáleniště.

Po pauze si všichni soustředění užili a jako vždy všem hodně dalo.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Výročka 2021

  Opět se bilancovalo ... členové Jihočeské záchranné brigády se sešli na výroční členské schůzi.

  Nezařazeno

  Studená nadílka

  Pravidelné soustředění Jihočechů mělo původně zcela jiný plán průběhu. A ještě pár kilometrů před Přední Výtoní nikdo netušil, jak razantně bude potřeba ...

  Nezařazeno

  Ze života Jihočechů

  Ať je pátek nebo svátek ... trénovat je potřeba a jsme rádi za jakoukoliv možnost, která vzejde ať už z našich řad nebo třeba žádostí o spolupráci z okolí.

  Nezařazeno

  Pololetní bilance

  Jihočeská brigáda mívá většinou týdenní soustředění s minimem zkoušek, které zcela pochopitelně přinášejí do letní pohody i určitou nervozitu.

  Nezařazeno