Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Květnové Lipno

Vodní trénink patří mezi záchranáři k velmi oblíbené a vyhledávané disciplíně, avšak i tato kategorie nese své stinné stránky. Nejenže je velmi náročná na přípravu, ale co hodně ovlivňuje celkovou atmosféru je počasí, které se opravdu naplánovat nedá.


Květnové Lipno
Katka HrkalováKatka Hrkalová 1.6.2021 92x Nezařazeno

Pro vodně naladěné jihočechy ovšem tento zádrhel není podstatný a tak sobotním ránem začal trénink. Sluníčko schované za mraky vykouklo jen zřídka, teplota vzduchu rozhodně neoslňovala a občas foukal nepříjemný velmi chladný vítr. Přesto jsme využili každé vteřiny k plnohodnotnému výcviku. Cadaver založený na hladině a v rákosí nabíral směry a usazoval se podle rytmu větru. Na břehu zatím probíhala poslušnost a hned na to cviky s aporty ve vodě. Odpoledne začalo vyhledáváním cadaveru v rákosí a na hladině pro ostřílené mazáky. Mladým psům se pak nachystal do terénu v lese. Ve vyhledání jsem nezaznamenala žádný výrazný problém a s jejich výsledky jsem byla mile překvapena. Nedělní trénink se v podstatě odehrál v tom samém duchu a jsem přesvědčena, že byl velmi plodný a opět nás posunul zase o kus vpřed. Na závěr bych chtěla všem zúčastněným moc poděkovat za pomoc, protože bez ní by se trénink nemohl uskutečnit. A zvláštní dík Martinovi a jeho parťákovi Dakovi, kteří nás opět doprovázeli jako již mnohokrát.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Jarní Spáleniště

  Pravidelné každoměsíční soustředění proběhlo v roce 2010 poprvé za jarního počasí a zcela beze sněhu. Krásné počasí nalilo energii do psích i lidských těl a ...

  Nezařazeno

  Konečně jsme se dočkali

  Po vynucené ,,covidové´´pauze, kdy mohli být pouze soukromé nebo jednodenní tréninky se jihočeši dočkali a mohli konečně uspořádat soustředění na Spáleništi.

  Nezařazeno

  Výcvik na českém moři

  Před rokem trénovali jihočeši vodní práce na italských plážích San Menaia. Tento rok vyhrálo domácí "moře" Lipno.

  Nezařazeno

  Nezapomeneme!

  Právě dnes rodina doprovází, na jeho poslední cestě, Ms. pana Vladimíra Kuchtu... Houževnatost, nadhled a vtip. Právě tak si budou Jihočeši pamatovat prezidenta ...

  Nezařazeno