Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Květnové Lipno

Vodní trénink patří mezi záchranáři k velmi oblíbené a vyhledávané disciplíně, avšak i tato kategorie nese své stinné stránky. Nejenže je velmi náročná na přípravu, ale co hodně ovlivňuje celkovou atmosféru je počasí, které se opravdu naplánovat nedá.


Květnové Lipno
Katka HrkalováKatka Hrkalová 1.6.2021 924x Nezařazeno

Pro vodně naladěné jihočechy ovšem tento zádrhel není podstatný a tak sobotním ránem začal trénink. Sluníčko schované za mraky vykouklo jen zřídka, teplota vzduchu rozhodně neoslňovala a občas foukal nepříjemný velmi chladný vítr. Přesto jsme využili každé vteřiny k plnohodnotnému výcviku. Cadaver založený na hladině a v rákosí nabíral směry a usazoval se podle rytmu větru. Na břehu zatím probíhala poslušnost a hned na to cviky s aporty ve vodě. Odpoledne začalo vyhledáváním cadaveru v rákosí a na hladině pro ostřílené mazáky. Mladým psům se pak nachystal do terénu v lese. Ve vyhledání jsem nezaznamenala žádný výrazný problém a s jejich výsledky jsem byla mile překvapena. Nedělní trénink se v podstatě odehrál v tom samém duchu a jsem přesvědčena, že byl velmi plodný a opět nás posunul zase o kus vpřed. Na závěr bych chtěla všem zúčastněným moc poděkovat za pomoc, protože bez ní by se trénink nemohl uskutečnit. A zvláštní dík Martinovi a jeho parťákovi Dakovi, kteří nás opět doprovázeli jako již mnohokrát.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Výstavba trenažéru

  Náplní všech podzimních soustředění se kromě běžného výcviku staly i náročné práce na výstavbě trenažéru.

  Nezařazeno

  Pololetní bilance

  Jihočeská brigáda mívá většinou týdenní soustředění s minimem zkoušek, které zcela pochopitelně přinášejí do letní pohody i určitou nervozitu.

  Nezařazeno

  Trénink ve spolupráci

  Zatímco se část Jihočeské záchranné brigády kynologů zdokonalovala v práci v terénu během Airfreshe, někteří další využili lákavé nabídky ZBK Praha ke ...

  Nezařazeno

  Plochy v Amálině údolí na Šumavě

  V neděli 26.6.2022 pro nás připravila šumavanda Iva Bufková krásný trénink plošného vyhledání v Amálině údolí nedaleko Kašperských Hor.

  Nezařazeno