Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Květnové Lipno

Vodní trénink patří mezi záchranáři k velmi oblíbené a vyhledávané disciplíně, avšak i tato kategorie nese své stinné stránky. Nejenže je velmi náročná na přípravu, ale co hodně ovlivňuje celkovou atmosféru je počasí, které se opravdu naplánovat nedá.


Květnové Lipno
Katka HrkalováKatka Hrkalová 1.6.2021 559x Nezařazeno

Pro vodně naladěné jihočechy ovšem tento zádrhel není podstatný a tak sobotním ránem začal trénink. Sluníčko schované za mraky vykouklo jen zřídka, teplota vzduchu rozhodně neoslňovala a občas foukal nepříjemný velmi chladný vítr. Přesto jsme využili každé vteřiny k plnohodnotnému výcviku. Cadaver založený na hladině a v rákosí nabíral směry a usazoval se podle rytmu větru. Na břehu zatím probíhala poslušnost a hned na to cviky s aporty ve vodě. Odpoledne začalo vyhledáváním cadaveru v rákosí a na hladině pro ostřílené mazáky. Mladým psům se pak nachystal do terénu v lese. Ve vyhledání jsem nezaznamenala žádný výrazný problém a s jejich výsledky jsem byla mile překvapena. Nedělní trénink se v podstatě odehrál v tom samém duchu a jsem přesvědčena, že byl velmi plodný a opět nás posunul zase o kus vpřed. Na závěr bych chtěla všem zúčastněným moc poděkovat za pomoc, protože bez ní by se trénink nemohl uskutečnit. A zvláštní dík Martinovi a jeho parťákovi Dakovi, kteří nás opět doprovázeli jako již mnohokrát.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Sváteční trénink

  V pátek 8. 5. 2020 v den kdy Česká republika oslavovala Den vítězství a osvobození, uspořádali jihočeští záchranáři další trénink, tentokrát se zaměřením na ...

  Nezařazeno

  Náročné laviny

  Přestože na většině území ČR se střídalo lednové počasí ve všech myslitelných formách, místy až metrová sněhová pokrývka proměnila okolí základny ...

  Nezařazeno

  Konečně jsme se dočkali

  Po vynucené ,,covidové´´pauze, kdy mohli být pouze soukromé nebo jednodenní tréninky se jihočeši dočkali a mohli konečně uspořádat soustředění na Spáleništi.

  Nezařazeno