Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Kynologická solidarita

Telefonát od Policie České republiky v časném nedělním ránu tentokrát neznamenal další žádost o pomoc pří hledání pohřešované osoby, ale prosbu poněkud jiného druhu.


Kynologická solidarita
Pavel Troller 18.6.2017 1268x Zásahy

Nedaleko naší základny Spáleniště došlo k dopravní nehodě, zraněný řidič byl transportován do nemocnice, v autě s ním ovšem cestovali i dva belgičtí ovčáci groenendal. Policie České republiky není bohužel na rozdíl od městských policií na transport zvířat zařízena, zasahující policisté situaci řeší kontaktováním jihočeské brigády s prosbou o pomoc. Na Spáleništi v té době jsou nájemci z německé záchranářské organizace DRK Kreisverband Calw, kteří po telefonickém vysvětlení situace okamžitě vyráží se svým zásahovým vozidlem pro oba psy, kontrolují jejich zdravotní stav a převáží je na ustájení na Spáleniště. Oba ovčáci jsou naštěstí výborně socializovaní, svou -jistě dost stresující- situaci snášejí kupodivu velmi dobře. Odpoledne přijíždějí členové jihočeské brigády a přebírají psy do své péče až do večerního příjezdu manželky zraněného řidiče. Jsou tak svědky dojemného setkání psů se svou paničkou a jako perličku se na závěr o psech dozvídají, že se jedná o matku a bratra záchranářsky vedené fenky naší kolegyně z pražské záchranné brigády.
Německým kolegům děkujeme za ochotu a pomoc, jsme rádi, že jsme společně mohli být věřejně prospěšní i v trochu jiné oblasti, než je pro nás obvyklé.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pátrání u Nižboru

  V sobotu 8.2.2020 odpoledne bylo vyhlášeno pátrání IZS po pohřešované osobě v okolí městečka Nižbor na Berounsku.

  Zásahy

  Praktické nasazení v terénu

  V úterý 12. 5. 2020 byli na žádost Policie ČR nasazeni čtyři psi z Jihočeské záchranné brigády kynologů na praktický zásah s pozitivním nálezem pohřešované ...

  Zásahy

  Den psích záchranářů

  Od roku 2008 je vždy poslední neděle v dubnu vyhlašována jako Mezinárodní den záchranných psů.

  Zásahy

  Anička stále nezvěstná

  Neustávající pátrací akce mnoha desítek policistů po devítileté Aničce Janatkové se přes každodenní úsilí stále nesetkávají s úspěchem.

  Zásahy