Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Letní výcvikový tábor 2017

Jako každý rok i letos jsme se koncem července sešli na Spáleništi na týdenním letním výcvikovém táboře.


Letní výcvikový tábor 2017
Bára Andělová 4.8.2017 1304x Soustředění

Všichni jsme dopředu věděli, že to nebude jen 7 dní plných tréninků a zkoušek, ale hlavně brigády. Vedoucí spolu se správcem areálu nám připravili plán - pár drobných prací. Hned v neděli to začalo: je potřeba přeskládat suché dřevo pod střechu, rozebrat staré kotce, protože přivezou nové, pokácet a odnosit „pár“ stromů u starého trenažéru, aby projel bagr při stavbě nového úkrytu, posekat trávu v areálu i u loděnice, vymalovat stěnu a upravit výzdobu v klubovně, aby se všichni, kdo nás navštíví, cítili příjemně a mohli se spolu s námi těšit z fotek zachycujících aktivity JČZBK . Ani nám to nepřišlo a z těch pár malých nutností bylo dohromady okolo 200 hodin brigády.

Stejně nabitý program nám ale připravila i naše výcvikářka, takže ani psi nezaháleli. Zatímco někteří z nás absolvovali cvičné atesty v plochách, další se pravidelně topili a zachraňovali u vody, jiní hledali v sutině a v lese. Nechybělo vyhledávání cadaveru - pro pokročilé i na vodě, pro všechny na suchu. Prostě každý den od rána do večera. A po setmění noční práce. Podle uvážení každého psovoda. Vše pak bylo zúročeno koncem týdne, kdy po sobě následovaly mezinárodní sutinové, plošné a stopařské zkoušky ve všech úrovních, vodní zkoušky prvního stupně a to nejlepší nakonec - Český pohár ve vodních pracích ZVP 3, doplněný o zkoušky ZVP 2. Sečteno a podtrženo, byl to týden nabitý prací všeho druhu. Ale v příjemném kolektivu, jde všechno i přes nepřízeň počasí. Jak řekl náš dlouholetý člen Jarda Flíček, když jsme se v neděli viděli, na Spáleništi se dá udělat pohoda, i když lije jako z konve.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Listopadové soustředění

  Listopadové soustředění proběhlo o víkendu 8. - 10. 11. 2019. Tento víkend byl pro nás speciální díky dvěma návštěvníkům, zástupcům našeho skvělého sponzora ...

  Soustředění

  Lednové soustředění

  Na lednový prodloužený víkend byl naplánovaný lavinový výcvik, ale jak už to bývá, počasí neporučíš. Takže místo vytváření úkrytů ve sněhu, jsme se naplno ...

  Soustředění

  Aktivní soustředění

  Pravidelné soustředění jihočeských záchranářů na Spáleništi ukázalo, že i když má den "jenom" 24 hodin, dá se toho zvládnout hodně... :-)

  Soustředění

  Nová generace záchranářů

  Léto nám pomalu vrcholí a je potřeba se řádně připravit na nadcházející vrcholové akce roku 2017.

  Soustředění