Netolický pohár

Tradičně velmi dobře uspořádaný netolický Pohár chovatelské stanice Eciloten v těsném sousedství motokrosového závodiště přinesl v ročníku 2010 vítězství domácím závodnicím.

Jaroslav Sedlák 22.11.2010 16086x Zkoušky

Startovní pole silně poznamenané chřipkovou marodkou se ze šestnácti přihlášených nakonec ztenčilo na rovnou polovinu účastníků. Osm závodníků v terénní kategorii mezinárodního zkušebního řádu FLA bojovalo v prudké stráni hustě porostlé stromy a křovinami o každý bod. Přestože podzimní čas s opadalými listnáči zdánlivě velmi usnadňuje průchodnost a orientaci v terénu, s limitem zkoušky si úspěšně poradily pouze tři závodnice. Zvítězila domácí Jana Šmídová s německou ovčandou Cristine Aritar Bastet s celkovými 293 body ve známce výborně. Na druhém místě skončila rovněž netolická reprezentantka Hana Klímová s malinoiskou Dianou Fany Eciloten s 275 body ve známce velmi dobře. Bronzovou příčku obsadila vimperská Jitka Tomanová s velmi nadějnou německou ovčandou Cherr z Perštátského mlýna, kterou na třetí místo vynesly 254 body a známka dobře. Velice hezkým speciálem za 190 bodů se blýskla i fena chesapeaka Hissimo History Kelečský poklad psovoda Milana Bukáčka, která však zcela propadla na poslušnosti, takže "bramborová" medaile byla nakonec více než úspěšná. Ostatní účastníci z různých důvodů (většinou špatně vykrytý terén) nenašli oba figuranty, takže vzhledem k limitu zkoušky byli v součtu neúspěšní. Nic to však neubralo na výborné atmosféře soutěže, která zaznamenala další velmi hezký ročník.