Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ničivé tornádo

Ve čtvrtek 24.6.2021 postihlo jižní Moravu nebývale silné tornádo, které po sobě zanechalo nepředstavitelnou spoušť, škody na majetku, ale bohužel také škody na lidských životech.


Ničivé tornádo
Jana Šmídová 28.6.2021 141x Zásahy

Jihočeška Jitka Tomanová se svou fenkou německého ovčáka Xentou Aritar Bastet pomáhala prohledávat sutiny budov po tornádu. Spolu s ostatními kolegy kontrolovaly, zda se pod troskami nenachází živé osoby.

Cílem naší práce je připravit čtyřnohé parťáky a i sami sebe na takovéto situace, ve kterých dokonalý psí čich může pomoci zachránit lidský život. Jitka s Xentou byly dokonale prověřeny, když byly ve čvrtek po 22 hodině večerní povolány, musely se během několika chvil sbalit a odcestovat do místa neštěstí a tam po probdělé noci celý den obětavě pracovat.

Hluboce soucítíme se všemi osobami postiženými tímto živelným neštěstím, mezi nimiž jsou i kamarádi z Jihomoravské záchranné brigády kynologů a jsme připraveni jim finančně pomoci a bude-li potřeba i osobním nasazením.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pohřešovaný řidič

  Dva dny po bezútěšném pátrání v bažinách byli psovodi JČZBK znovu povoláni ke spolupráci při pátrání po nezvěstném řidiči kamionu.

  Zásahy

  Praxe prioritou

  Kvalita psů, psovodů a schopnost jejich okamžitého nasazení jsou hlavními parametry v posuzování síly kolektivů kynologických záchranářů.

  Zásahy

  Tragické deprese

  Ve zcela netypickém průběhu zimy letošního ledna je hladina Orlické nádrže pátracím člunům k dispozici, přestože Lipno hlásí 10 cm ledu.

  Zásahy

  Anička stále nezvěstná

  Neustávající pátrací akce mnoha desítek policistů po devítileté Aničce Janatkové se přes každodenní úsilí stále nesetkávají s úspěchem.

  Zásahy