Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Pohár města Hluboké

Na státní svátek 28.10.2009 se konal již 20. ročník Poháru města Hluboké podle ZZP1.


Pohár města Hluboké
Michal Svoboda 3.10.2009 15681x Zkoušky

Jako každý rok i v roce 2009 proběhl tradiční závod, pořádaný v úzké spolupráci Jihočeské záchranné brigády se ZKO Hluboká nad Vltavou, který je určen pro mladé psy, ucházející se o složení zkoušky ZZP1. Letos nastoupilo na Pohár města Hluboké nad Vltavou celkem 13 psovodů, z toho devět na ZZP1 a čtyři na vstupní zkoušku ZZZ. Po slavnostním zahájení za přítomnosti starosty města a senátora Tomáše Jirsy a vylosování startovních čísel nastoupili psovodi nejprve k disciplíně poslušnosti, která probíhala na kynologickém cvičišti Hluboká nad Vltavou a kterou posuzoval národní rozhodčí Vratislav Petrů. Každý ze závodníků se po absolvování poslušností ihned přesunul do nedalekého areálu stavební firmy, kde se nacházely oba dva terény, potřebné pro speciální cviky ZZP1. Byly poměrně rozdílné, kdy první speciál, posuzovaný Jaroslavem Sedlákem, se nacházel  v zadní části areálu a jednalo se o prostory určené k uskladnění materiálu. V tomto terénu byly dvě osoby a byť terén na první pohled vypadal jednoduše, opak byl pravdou a nemálo psovodů odcházelo s nenalezenou jednou osobou. Hlavní problém spočíval většinou v taktice, jednalo se o nevykrytí celého terénu. Druhý terén se nacházel na půdě přilehlého polorozbořeného stavení bývalé cihelny, která byla zcela zaplněna nejrůznějším materiálem. I zde někdy docházelo k nenalezení poslední osoby.

Výsledkovou listinu naleznete na stránkách SZBK

 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  ČP v terénu 2011

  Pověstné jihočeské terény v okolí výcvikové základny Spáleniště se 9.7.2011 staly dějištěm Českého poháru v terénním vyhledávání.

  Zkoušky

  Intercup Humanity 2010

  Mezinárodní soutěž Intercup Humanity je ojedinělá pořádáním čtyř záchranářských kategorií: RH-FB, TB, FLB, WC.

  Zkoušky

  Úspěšní junioři

  Vrcholem systematické přípravy mládeže ve svazu se stal již potřetí mládežnický přebor Junior Cup 2010 v severočeském Žatci.

  Zkoušky

  Seminář záchrany z ledu

  Několik posledních let pořádá lipenská VZS mezinárodní seminář o záchraně z ledu, na němž se setkávají zástupci mnoha různých záchranářských organizací.

  Zkoušky