Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Poslední stopa

Od 25. května 2000 do 14. srpna 2011 trvala životní pouť jednoho z nejúspěšnějších jihočeských záchranářů, německého ovčáka Rexe.


Poslední stopa
Jaroslav Sedlák 15.8.2011 11927x In memoriam

V pestrém životním trailu prožil se svou psovodkou Janou Šmídovou z Netolic celou škálu úspěchů od prvních startů v sutinách přes práci v lavinách, v terénu, s cadaverem, skvělé výsledky ve vodních pracích a ve stopařských disciplínách až po reprezentační starty. Celá řada praktických nasazení jen korespondovala s vynikajícími dispozicemi pro pachové práce a byla vítaným protipólem k dvacítce složených zkoušek z výkonu národního i mezinárodního zkušebního řádu, v nichž nechyběly ani ty nejnáročnější stupně. Úspěšná ZPJ usadila přes absenci rodokmenu tuto výraznou psí osobnost trvale do řad republikové Pohotovostní jednotky, kde nejvíce uplatnil své schopnosti při pátrání po utonulých. Kromě mnoha šťastných chvil při běžném denním soužití přinesl přemýšlivé psovodce i řadu nejcennějších výcvikových poznatků ve všech směrech záchranářského výcviku a jeho velkým přičiněním se z ní stala jedna z nejlepších psovodek a instruktorek Jihočeské záchranné brigády. Není tedy divu, že spolu s ní patří vděčná vzpomínka všech jihočeských kynologů na Pana Psa. který se vydal na svou poslední a nejdelší stopu…   


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Černá sobota

  Všichni kynologové jsou zajedno, že psí život je nespravedlivě krátký. Měl by být srovnatelný s koňmi, kteří jsou stejně nádherní a potřební.

  In memoriam

  Aira, jihočeská královna vody

  Aira bpp (03. 01. 2005 - 20. 12. 2015) byla deset let věrnou parťačkou své psovodky Katky Sojkové.

  In memoriam

  Smutné loučení

  Těsně před Velikonocemi, ve středu 8. 4. 2020, otřásla celou jihočeskou základnou smutná zpráva o odchodu jednoho z pilířů, jednoho z našich nejbližších, naší ...

  In memoriam

  Poslední plavba

  Každý pes je někým milován, někteří však i bez nejvyšších titulů zůstávají ve vzpomínkách navždy...

  In memoriam