Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Praktické nasazení v terénu

V úterý 12. 5. 2020 byli na žádost Policie ČR nasazeni čtyři psi z Jihočeské záchranné brigády kynologů na praktický zásah s pozitivním nálezem pohřešované osoby.


Praktické nasazení v terénu
Jana Šmídová 12.5.2020 2163x Zásahy

Praktické nasazení vyžaduje především připravenost a rychlé nastartování do akce. Mělo by být cílem a vrcholem pro každého z nás, kdo cvičíme své čtyřnohé parťáky tímto směrem. Když tedy v pondělí v podvečer obdržel vedoucí brigády požadavek od Policie ČR o pomoc při hledání pohřešované osoby, rozběhl se telefonní maraton ve svolávání vhodných kandidátů. Druhý den před devátou hodinou ranní byli připraveni čtyři psovodi v "plné polní" s GPS a vysílačkou ukázat co umí. Na místě se dle požadavku přizpůsobili vyhledání v rojnici a stali se tak součásti pátracího týmu, který během zhruba 30-ti minut hlásil nález těla pohřešované osoby.

Všem, kteří se podíleli na praktickém nasazení jménem celé brigády děkujeme, svým okamžitým nasazením potvrzují to, že jsme připraveni v případě potřeby pomoci. 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pátrání po pohřešované seniorce

  V neděli 12. března se pět dvoučlenných týmů (psovod / navigátor) z řad JČZBK přesunulo brzo ráno do Velkých Popovic, aby pomohlo při pátrání po ztracené ...

  Zásahy

  Neradostné úspěchy

  Každý jihočeský záchranář cvičí především pro použití v praxi. Ani sebevětší úspěch v této oblasti však nemusí být vždy potěšující.

  Zásahy

  Planý poplach

  Havárie a požadavky na spolupráci si ten nejpříhodnější čas rozhodně nevybírají, spíše tomu bývá právě naopak.

  Zásahy

  Pátrání v bažinách

  Obrovským plusem Jihočeské brigády je skutečnost, že dokáží rychle zformovat mobilní zásahové družstvo i v dost nepříznivém čase.

  Zásahy