Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Psí záchranáři létali nad Mosteckem ve vrtulníku

Od čtvrtka 30. 3. do neděle 2. 4. probíhalo na Mostecku cvičení záchranářů ? kynologů. Cvičili vyhledávání zavalených osob v sutinách i přesuny se svými zvířaty vrtulníkem.


Psí záchranáři létali nad Mosteckem ve vrtulníku
Kateřina Bezděková 6.4.2017 3523x Atesty MV

Hlavním cílem tohoto cvičení bylo zaměření se na pohyb psovoda se psem na místě zásahu v sutinách v rámci mezinárodní záchranné operace, na kterou mohou být psovodi kdykoliv vysláni.

Pátrání po zavalených osobách v rozvalinách proběhlo na několika místech a přesun do nepřístupného terénu ze základny probíhal za pomocí vrtulníku Bell 412.

Z paluby vrtulníku si vyzkoušelo i několik psovodů se psem nasazení do terénu za pomocí lezecké techniky a tzv. jeřábu.

Instrukčně metodické zaměstnání držitelů kynologických atestů zařazených na seznam pro mezinárodní záchranné operace organizovalo Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Video z akce zde.

(převzato z www.e-mostecko.cz)


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Další splněný atest

  Ve čtvrtek 6. 4. 2017 se podařilo Katce Sojkové se svou fenkou Aishee splnit sutinový atest MV. Po úspěšném denním speciálu pokračovali do nočního z 10-ti ...

  Atesty MV

  Konec atestačního půstu

  Účastí psovodů JČZBK na sutinových atestech Ministerstva vnitra, které proběhly 8. -9.10.2016 v Kaznějově, skončilo dlouhé období, kdy se jihočeská brigáda této ...

  Atesty MV

  Úspěšný rozvoj spolupráce s IZS

  V uplynulých týdnech se členové JČZBK zúčastnili několika akcí, na kterých došlo k dalšímu prohloubení spolupráce s hlavními složkami Integrovaného záchranného ...

  Atesty MV

  Atestovaná Brigitte

  Ve středu 11. května 2022 proběhly v Rokytnici nad Jizerou (Liberecký kraj) atestační zkoušky HZS ČR ve specializaci plošného vyhledání.

  Atesty MV