Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Psí záchranáři létali nad Mosteckem ve vrtulníku

Od čtvrtka 30. 3. do neděle 2. 4. probíhalo na Mostecku cvičení záchranářů ? kynologů. Cvičili vyhledávání zavalených osob v sutinách i přesuny se svými zvířaty vrtulníkem.


Psí záchranáři létali nad Mosteckem ve vrtulníku
Kateřina Bezděková 6.4.2017 1700x Atesty MV

Hlavním cílem tohoto cvičení bylo zaměření se na pohyb psovoda se psem na místě zásahu v sutinách v rámci mezinárodní záchranné operace, na kterou mohou být psovodi kdykoliv vysláni.

Pátrání po zavalených osobách v rozvalinách proběhlo na několika místech a přesun do nepřístupného terénu ze základny probíhal za pomocí vrtulníku Bell 412.

Z paluby vrtulníku si vyzkoušelo i několik psovodů se psem nasazení do terénu za pomocí lezecké techniky a tzv. jeřábu.

Instrukčně metodické zaměstnání držitelů kynologických atestů zařazených na seznam pro mezinárodní záchranné operace organizovalo Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Video z akce zde.

(převzato z www.e-mostecko.cz)


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Konec atestačního půstu

  Účastí psovodů JČZBK na sutinových atestech Ministerstva vnitra, které proběhly 8. -9.10.2016 v Kaznějově, skončilo dlouhé období, kdy se jihočeská brigáda této ...

  Atesty MV

  Další splněný atest!

  Jihočeská záchranná brigáda má na svém kontě další úspěšně složený kynologický atest Ministerstva vnitra, tentokrát ve specializaci plošné vyhledávání.

  Atesty MV

  Atesty na Spáleništi

  Na začátku května poskytla výcviková základna Spáleniště své zázemí a přilehlé lesní porosty pro pořádání kynologických atestační zkoušek ve specializaci ...

  Atesty MV

  IMZ (instrukčně metodické zaměstnání) Berounka

  Ve dnech 24. až 28. srpna se na pozvání GŘ HZS čtyři psovodi JčZBK Jitka Tomanová, Radek Anděl, Pavel Troller a Zdeněk Čmejrek zúčastnili instrukčně metodického ...

  Atesty MV