Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Psí záchranáři létali nad Mosteckem ve vrtulníku

Od čtvrtka 30. 3. do neděle 2. 4. probíhalo na Mostecku cvičení záchranářů ? kynologů. Cvičili vyhledávání zavalených osob v sutinách i přesuny se svými zvířaty vrtulníkem.


Psí záchranáři létali nad Mosteckem ve vrtulníku
Kateřina Bezděková 6.4.2017 1378x Atesty MV

Hlavním cílem tohoto cvičení bylo zaměření se na pohyb psovoda se psem na místě zásahu v sutinách v rámci mezinárodní záchranné operace, na kterou mohou být psovodi kdykoliv vysláni.

Pátrání po zavalených osobách v rozvalinách proběhlo na několika místech a přesun do nepřístupného terénu ze základny probíhal za pomocí vrtulníku Bell 412.

Z paluby vrtulníku si vyzkoušelo i několik psovodů se psem nasazení do terénu za pomocí lezecké techniky a tzv. jeřábu.

Instrukčně metodické zaměstnání držitelů kynologických atestů zařazených na seznam pro mezinárodní záchranné operace organizovalo Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Video z akce zde.

(převzato z www.e-mostecko.cz)


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Další splněný atest!

  Jihočeská záchranná brigáda má na svém kontě další úspěšně složený kynologický atest Ministerstva vnitra, tentokrát ve specializaci plošné vyhledávání.

  Atesty MV

  Taktické cvičení

  Dne 17.5.2019 proběhlo v Českém Krumlově taktické cvičení IZS, na které byli přizváni i atestovaní kynologové z Jihočeské záchranné brigády kynologů.

  Atesty MV

  Další úspěšně složený ATEST

  Včera rozšířil řady úspěšných atestantů Pavel Troller a jeho berňačka Brigitte Bona Fornax.

  Atesty MV

  Atestační prověření

  Úspěšně složeným atestem cesta rozhodně nekončí. Atest = zodpovědnost. Psovod musí svého psa nejen připravit na atestační zkoušku, ale následně musí sebe i ...

  Atesty MV