Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Se psy v zoo

Návštěvy zoologických zahrad v rámci výchovy mladých psů provádějí systematicky asi všechny kolektivy.


Se psy v zoo
Jaroslav Sedlák 29.10.2013 3205x

Jezdilo se do Dvora Králové v době, kdy ještě pražská zoo do svých útrob psy vůbec nepouštěla. Dnes to je možné i v Praze, takže jedno družstvo Jihočechů se rozhodlo tuto možnost využít. Kdo nemá malá děcka, asi se v zoo příliš často nevyskytuje a je potom velmi překvapen, jak se její prostředí mění. Pražská zahrada je již skutečně nádherná, přestože ještě nejsou po záplavách všechny prostory opraveny. Na každém kroku jsou vidět obrovské investice, ale hlavně s citem a vkusem prováděné úpravy. Všichni psi se v kontaktu se zvířaty a samozřejmě v převážné většině s naprosto neznámými pachy nechovají stejně a jejich přístupy a chování jsou i velmi odlišná i v kontaktu s jednotlivými druhy zvířat. Největší nadšení vzbuzovaly u psů surikaty a nesmírně pohyblivé promyky, konflikt by evidentně přinesl bližší kontakt s útočným levhartem, obrovské sympatie si vysloužili veselí lachtani. Je velmi zajímavé tyto kontakty pozorovat a hlavně vyvodit si z nich pro sebe a další výcvik správné závěry. Prodloužený sváteční víkend tak přinesl po všechny tři dny kromě nádherného počasí i sérii velmi příjemných a nezapomenutelných zážitků.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Český pohár stopařů

  Český pohár stopařů podle ZZS2 spadl neplánovaně ve svém druhém ročníku do pořadatelství Jihočechů až po odřeknutí Pražské brigády.


  Bilance roku

  Jako každoročně o první lednové neděli se členové Jihočeské brigády sjeli do restaurace Hubert v Hluboké nad Vltavou na výroční členskou schůzi.

  Vítězové

  Zkoušky záchranářské způsobilosti

  V neděli 21.10.2018 složila Nika z Lantíkova a Ben Hasan Karlovarské prameny svou první záchranářskou zkoušku ZZZ a započali tak snad slibnou kariéru v jihočeské ...

  Zkoušky

  Trénink vyhledání v Prachaticích

  Nadcházející rok 2020 začal u jihočechů ve znamení tréninků. Uplynulá sobota se nesla v duchu sutinového vyhledání, následující víkend nás potom čeká trénink ...

  Výjezdní tréninky