Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Soustředění pro praxi zakončené dalším praktickým zásahem

Koncem září proběhlo již druhé soustředění pro úspěšné účastníky PPN a atestované psovody. Tentokrát se 12 svazových psovodů z celé republiky sjelo na základnu Vodní záchranné služby ČČK u vodní nádrže Hracholusky, aby k tréninku využili okolní lesy plné roklí, lesních školek a divoké zvěře. Z JČZBK jsme se zúčastnili 4 psovodi.


Soustředění pro praxi zakončené dalším praktickým zásahem
Bára Andělová 4.10.2022 413x Speciální akce

Celá sobota byla ve znamení sektorového hledání. Každý psovod jel na soustředění s již dopředu rozmyšleným plánem tréninku a podle toho dostal přidělený jeden nebo více terénů odpovídající velikosti, který pak prohledával buď podle GPS nebo mapy a kompasu. Do terénů jsme byli se psy odváženi po dvojicích na motorovém člunu Vodní záchranné služby. Každá dvojice byla dovezena na jiné místo a pak už jen zbývalo najít v navigaci nebo na mapě svůj terén, dostat se k němu a prohledat ho. Během dne jsme se všichni prostřídali ve figurování i hledání. Každý z nás tedy strávil příjemný půlden proplétáním se mezi nízkými smrčinami, vysokými kopřivami nebo prolézáním hlubokými zarostlými roklemi (došlo i na všechny čtyři) a půlden „povalováním“ se v lese a čekáním na psa zachránce.

Protože večery už jsou dlouhé a je zbytečné nečinně zahálet v klubovně, trénink pokračoval i po večeři prohledáním cesty.

 

Neděle dopoledne patřila nejdříve vyhodnocení sobotního hledání, jak už je na těchto akcích zvykem. Každý psovod vysvětlí, proč zvolil zrovna takovou taktiku a probere celou svou práci s ostatními. Pak následoval lehčí trénink. Celý víkend foukal stálý stejnosměrný vítr, takže se nabízelo potrénování navětření, kdy jedna skupina využila rokli a druhá svažitý les.

 

Velký dík za celou organizaci, přípravu, rozplánování terénů a domluvení ubytování na základně Vodní záchranné služby ČČK Hracholusky patří opět organizačnímu týmu v čele s Martinem Jakubšem a také vodní záchrance za dovoz do terénů. Všem psovodům pak za účast, příjemnou atmosféru a sdílení cenných zkušeností.

Každá akce má mít svou pěknou „tečku“. Tečkou tohoto soustředění byl odjezd některých účastníků na praktický zásah.

 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Svazové soustředění na Spáleništi

  Na jaro letošního roku bylo na základě podnětu sboru rozhodčích a výcvikové komise SZBK plánováno víkendové výcvikové soustředění týkající se metodiky užití ...

  Speciální akce

  Záchrana z ledu

  Přestože únor začal mimořádně teplým počasím, jihočeští záchranáři využili nabízené spolupráce s VZS a v sobotu 1. 2. 2020 trénovali záchranu z ledu.

  Speciální akce

  Expedice Slaná voda 2019

  Brigáda má za sebou nádherný týden ve sluncem provoněné Itálii. Aktivní dovolená se čtyřnohými parťáky ani letos neměla jedinou chybu.

  Speciální akce

  Tropická prověrka

  Prověrka praktického nasazení/plochy se bezkonkurenčně okamžitě zařadila mezi nejnáročnější a nejzajímavější prověření vytrvalosti a kondice psa i psovoda v ...

  Speciální akce