Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Svaz oslavuje výročí

Oslava dvacátého výročí založení Svazu záchranných brigád kynologů ČR proběhla v sídle prezidenta svazu v severočeském Žatci v sobotu 20. března 2010.


Svaz oslavuje výročí
Jaroslav Sedlák 22.3.2010 16009x Vítězové

Oslavy výročí zahájilo dopolední plénum, které sice mělo vyloženě pracovní ráz, avšak odehrávalo se již v předtuše odpoledního slavnostního zasedání. Kromě několika rutinních bodů jednání byla definitivně schválena i nová zkouška záchrany z ledu ZZL, která se tak stala dvacátou zkouškou národního záchranářského zkušebního řádu. Byla již zkušebně uspořádána v únoru na Lipně v rámci mezinárodního sympozia o záchraně z ledu a delegáti se s jejím průběhem detailně seznámili prostřednictvím promítnutých fotografií a videa. Uspořádání odpoledních oslav výročí SZBK bylo zcela srovnatelné se sjezdy. Za použití stejného klíče jako pro sjezdy (1 delegát na 10 členů brigády)  se jich totiž účastnilo téměř 70 účastníků. Za předsednickým stolem kromě členů vedení svazu zasedli i první tajemník svazu Miroslav Zábranský, generál Lubomír Krejcar, starosta ing. Josef Zajíc, předseda STSČ dr. Lubomír Široký a předseda mezinárodní organizace IRO dr. Wolfgang Zörner. Jejich projevy a předávané upomínkové dary dodaly oslavám patřičného lesku. S hlavním projevem shrnujícím dvacet let činnosti svazu vystoupila zástupkyně ČR v nejvyšších orgánech mezinárodních organizací IRO a FCI ing. Helena Šabatová. Prezident SZBK Ms. Vladimír Kuchta předal zasloužilým členům ze všech 14 brigád pamětní plakety, oceňující jejich dosavadní přínos svazu. Sedm zasloužilých funkcionářů bylo oceněno i udělením čestného členství v SZBK ČR (M. Zábranský, dr. W. Zörner, ing. H. Šabatová, ms. K. Štibora, ms. J. Sedlák, ms. V. Kuchta a B. Fiedlerová). Po skončení oficiální části oslav převzala režii zábavy místní kapela a všichni účastníci společně do závěrečné půlnoci předvedli, že záchranářští kynologové jsou nejen ochotni kdykoliv pomáhat při zachraňování životů, ale také se rozhodně umějí bavit.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Šťastné a veselé...

  Šťastné prožití svátků vánočních bez front, v kruhu svých nejbližších dvou- i čtvernožců, bez stresů z nenakoupených dárků, bez kapek jedovatých slin až ...

  Vítězové

  Jihočeši bilancovali

  Každoroční bilanční členská schůze tradičně o první neděli v novém roce shrnula výsledky práce za uplynulý rok 2009.

  Vítězové

  Katka bez vodítka

  Jedna z nejaktivnějších členek JČZBK se malinko přibrzdila - právě dnes 25.6.2012 v 10.05 h Katka Bezděková porodila krásného chlapečka.

  Vítězové

  Úspěšný Faust

  Všichni členové svazu cvičí své psy v naději, že někdy budou použiti v praxi a že se jim podaří zachránit lidský život. Zdaleka ne každému se však tato vize ...

  Vítězové