Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Tropická voda

Víkendové tropické teploty sužovaly celou Evropu, nikoli však jihočeské záchranáře. Ti se sešli na letošním již třetím vodním výcviku konaném v loděnici na březích Lipna.


Tropická voda
Iva Bufková 21.6.2022 336x Nezařazeno

Ačkoli zahájení v přívalovém dešti a pod vodorovnými blesky přes celé Lipno bylo poněkud dramatické, další dny už přinesly krásné počasí, pro výcvik na vodě ideální. Také se udělalo mraky práce, a to i přes docela skrovný počet účastníků.

Celkem 5 psovodů se svými čtyřnohými parťáky trénovalo záchranu tonoucího i řadu praktických dovedností spojených s vodními pracemi. Kromě toho ti zkušenější včetně Brigitky s Pavlem trénovali i nalezení a označení vzorku cadaveru. Domů jsme se všichni díky extrémním teplotám a tréninkovému nasazení sice rozjeli také poněkud mrtví, ale spokojení. Bylo to super.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Tábor plný práce

  Letní soustředění bylo opět nabité prací – kromě tréninku sutin, ploch, poslušnosti, cadaveru, stop, vodních prací i s vyhledáním cadaveru na vodní ploše, ...

  Nezařazeno

  Výročka 2021

  Opět se bilancovalo ... členové Jihočeské záchranné brigády se sešli na výroční členské schůzi.

  Nezařazeno

  Veselé Velikonoce

  Krásné a veselé Velikonoce

  Nezařazeno

  Sobotní adrenalin

  Díky skvělé spolupráci VZS a tentokrát hlavně ochotě Honzy Wimmera, jsme se v sobotu, za velké nepřízně počasí, vydali do Dolní Vltavice, hlavním úkolem dne bylo ...

  Nezařazeno