Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Týdenní výcviky

Zkušený kynolog ví, že dobře vedený týdenní výcvik je s běžnými návštěvami cvičišť nesrovnatelný především v systematičnosti postupů.


Týdenní výcviky
Jaroslav Sedlák 29.7.2013 3278x

Týden již dává mnohem více prostoru i k řešení hlubších výcvikových problémů, nastalých často v důsledku nepromyšleného a zbrklého tréninkového postupu. Není sice rozhodně nutno dělat "vědu" z každého výcvikového krůčku, ale důsledná postupnost založená na zlatém pravidle vždy pouze jedné novinky a přiměřených výcvikových schůdků je naprosto nezbytná. Již v zárodku totiž likviduje případnou bezradnost mladého zvířete při řešení úkolu, ke kterému dosud nedozrálo. Existuje celá řada těchto zlatých pravidel starých kynologů, která ale často nebývají dodržována a málo zkušený instruktor pak následné nezdary dává za vinu povahovému založení psa, které vyhodnocuje lidským pohledem. Polidšťování je jednou z nejběžnějších výcvikových chyb, protože pohled psa a jeho vnímání situací je od lidského diametrálně odlišné. Týdenní soustředění Jihočeské brigády se svým poměrně hodně nabitým programem bude těm Jihočechům, kteří se z nějakých důvodů nezúčastnili, velmi citelně chybět. Bylo pojato jako klíčové pro sutinovou, plošnou, vodní a stopařskou přípravu tohoto roku a podle toho byla nastavena i jeho náplň. Nádherné letní počasí bez jediného mráčku po celý týden již hraničilo s nekompromisními tropy a jeho náročnost dokázala kompenzovat jen vyšší nadmořská výška a hlavně blízkost lipenské přehrady s nádhernou vodou. Proběhl tak naprosto nezapomenutelný výcvikový týden, doslova napěchovaný teoretickými i praktickými poznatky, které velmi obětavě dirigovali domácí i externí instruktoři. Těm všem a zároveň celému realizačnímu týmu patří mimořádný dík všech zúčastněných za získávání maxima při zcela minimálních nákladech.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Sutinový přebor ZZP2

  První zářijová sobota patřila na výcvikové základně Spáleniště Sutinovému přeboru podle zkoušky ZZP 2. Jihočeši se pod taktovkou rozhodčí Katky Staňkové ...

  Závody a soutěže

  Po vodě krajem Oty Pavla

  Další kamínek do pestré mozaiky vodního výcviku jsme o víkendu přidali v nádherném úseku Berounky okolo Křivoklátu.

  Výjezdní tréninky

  ZZL s uznáním

  Přestože ZZL je dosud druhá, zatím nejméně rozšířená zkouška (hned za stopařskými zkouškami), profesionální záchranáři o ní hovoří s respektem a uznáním.


  Mistrovství SVÖ Rohrbach

  Mistrovství SVÖ Rohrbach se u našich nejbližších záchranářských sousedů zúčastnili i tři naši zástupci.

  Závody a soutěže