Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Týdenní výcviky

Zkušený kynolog ví, že dobře vedený týdenní výcvik je s běžnými návštěvami cvičišť nesrovnatelný především v systematičnosti postupů.


Týdenní výcviky
Jaroslav Sedlák 29.7.2013 2766x

Týden již dává mnohem více prostoru i k řešení hlubších výcvikových problémů, nastalých často v důsledku nepromyšleného a zbrklého tréninkového postupu. Není sice rozhodně nutno dělat "vědu" z každého výcvikového krůčku, ale důsledná postupnost založená na zlatém pravidle vždy pouze jedné novinky a přiměřených výcvikových schůdků je naprosto nezbytná. Již v zárodku totiž likviduje případnou bezradnost mladého zvířete při řešení úkolu, ke kterému dosud nedozrálo. Existuje celá řada těchto zlatých pravidel starých kynologů, která ale často nebývají dodržována a málo zkušený instruktor pak následné nezdary dává za vinu povahovému založení psa, které vyhodnocuje lidským pohledem. Polidšťování je jednou z nejběžnějších výcvikových chyb, protože pohled psa a jeho vnímání situací je od lidského diametrálně odlišné. Týdenní soustředění Jihočeské brigády se svým poměrně hodně nabitým programem bude těm Jihočechům, kteří se z nějakých důvodů nezúčastnili, velmi citelně chybět. Bylo pojato jako klíčové pro sutinovou, plošnou, vodní a stopařskou přípravu tohoto roku a podle toho byla nastavena i jeho náplň. Nádherné letní počasí bez jediného mráčku po celý týden již hraničilo s nekompromisními tropy a jeho náročnost dokázala kompenzovat jen vyšší nadmořská výška a hlavně blízkost lipenské přehrady s nádhernou vodou. Proběhl tak naprosto nezapomenutelný výcvikový týden, doslova napěchovaný teoretickými i praktickými poznatky, které velmi obětavě dirigovali domácí i externí instruktoři. Těm všem a zároveň celému realizačnímu týmu patří mimořádný dík všech zúčastněných za získávání maxima při zcela minimálních nákladech.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Výroční členská schůze - 4.1.2015

  Po schválení programu členské schůze, došlo k přijetí 7 nových členů z řad čekatelů. Protože letošní rok je rokem volebním, proběhla volba volební komise a ...


  Pohár Hluboké

  24. ročník Poháru města Hluboká nad Vltavou proběhl v den oslav 28. října v tradičních prostorech Vývarky.


  Lavinový kurs 2011

  Přestože sněhová nadílka současné zimy doznává značných výkyvů, Spáleniště se svou Ledovou kotlinou ani letos nezklamalo.

  Nezařazeno