Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Úctyhodná 80

Nijak honosné, ale zato velmi příjemné setkání u příležitosti završení osmdesáti let čestného člena JČZBK a SZBK ČR pana Ferdinanda Rittera proběhlo ve středu 11. dubna 2012 v restauraci Hubert v Hluboké nad Vltavou.


Úctyhodná 80
Jaroslav Sedlák 13.4.2012 7114x Vítězové

Za přítomnosti několika nejbližších pamětníků bylo vzpomenuto mnoha zážitků provázejících životní dráhu tohoto funkcionáře na nejvyšších reprezentačních úrovních, rozhodčího pro všechny zkušební řády, aktivního kynologa, ale hlavně člověka, který za celý svůj život nikoho nepodrazil a byl vzorem mnoha začínajícím psovodům. Působil na mnoha funkcionářských postech, díky výtečné jazykové vybavenosti provázané s vrcholovou kynologickou odborností především na místech, reprezentujících Českou republiku jak ve sportovní, tak v záchranářské kynologii. Velmi slušné a taktní jednání za všech okolností s dokonalým odborným přehledem a výrazným charisma z něho vytvořily skutečnou legendu české kynologie. "Od roku 1966, kdy jsem Ferdu Rittera poznal, k němu vzhlížím s vrcholnou úctou jako k prototypu dokonalého kynologického funkcionáře a rozhodčího, který se stal mým nejvyšším kynologickým vzorem," pronesl vedoucí Jihočeské brigády v přípitku při zahájení oslavy. A dlužno dodat, že se stejnými pocity se s ním v průběhu let setkávali i všichni ostatní účastníci této výroční večeře. Rád přijel poblahopřát i prezident svazu Vladimír Kuchta, ředitelka společnosti IRO Česko ing. Helena Šabatová a prezident mezinárodní organizace IRO dr. Wolfgang Zörner. Slavnostním večerem se sice citelně prolínala vzpomínková nostalgie, ale především všichni cítili, že právě jim proběhlo pár hodin života ve společnosti skutečných přátel. A to jsou ty nejvzácnější chvilky , na které se nikdy nezapomíná...


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Zlatá Samba

  Vítězkou letošního ročníku Mistrovství ČR záchranných psů se stala jihočeská Kateřina Hrkalová se svou Sambou Warrior Soul.

  Vítězové

  Hejtman děkuje

  Mezi absolutní priority Jihočeské záchranné brigády kynologů rozhodně patří spolupráce se složkami IZS a s Krajským úřadem Jihočeského kraje.

  Vítězové

  Plesající IZS

  Každoroční pozvánka do reprezentačních prostor hotelu Praha sezvala dohromady zástupce dobrovolných organizací začleněných v Integrovaném záchranném systému.

  Vítězové

  Vítejte na Spáleništi

  Pohostinnost, zodpovědnost a péče o svěřený majetek se zatím stále bohudík v dostatečné míře projevuje u většiny členů Jihočeské brigády.

  Vítězové