Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ukázky s Českým červeným křížem

Z ukázek pro ČČK v Prachaticích a ve Vimperku se již stala na začátku září milá tradice.


Ukázky s Českým červeným křížem
Lukáš Čihák 25.9.2021 536x Ukázky

Jako první proběhla v pátek 10. září ukázka v Prachaticích a těsně ji následovala druhá, téměř totožná ve středu 15. září ve Vimperku.

Zprostředkovaný pohled okem začínajícího čekatele Lukáše Čiháka: 

Podobně jako ostatní účastníci z řad integrovaného záchranného systému jsme si poslední den první poloviny září nemohli nechat ujít skvělou prezentační akci určenou pro děti z vimperských vzdělávacích zařízení konanou pod záštitou Českého červeného kříže. Čtyři Jihočeši, kteřé doprovázeli dva čtyřnozí zkušení parťáci a dvě energická štěňata rozbalili v pátek dopoledne u řeky Volyňky svůj stan. Maliňačka Debra Štíhlouš předvedla parádní základy poslušnosti. Za předchozího vysvětlení, že záchranářský pes nesmí nikdy nikomu ani chlupem ublížit, pomohla nejednomu děcku a paní učitelce odbourat obavy ze svého atleticky stavěného těla a přísně střižených uší i tlamy předpisovým průchodem u nohy psovoda vedená přitom nahodilými cestičkami ve shluku přihlížejících.
Špringršpanělka Valentine Ruthless dětem názorně ukázala, že se vůbec nemusí bát záchranářského psa hlasitě vyštěkávajícího právě nalezeného figuranta, který seděl v kruhu mezi nimi. Notnou dávku srdečných sympatií na závěr rozdalo naše juniorní sourozenecké duo australáků Quido & Quinevere Colors of the Wind, když se nechalo od dětí nadmíru ochotně krmit, spokojeně drbat, rozkošně mazlit, vtipně vodit, měřit síly v kouzelně nemotorném přetahování. Vysoké dětské jůůůů, jéééé a hihihi na závěr vyvolávaly vzájemné štěněcí půtky.
Bylo nám potěšením, že se s námi měli zájem socializovat a zastavit se na kus řeči nejen náhodní kolemjdoucí, ale ve volných chvilkách také kolegové z řad horské služby, zdravotnických záchranářů, hasičů, místní městské, ale i státní policie. Naše kynologické duše potěšil také mladý australský ovčák zdejšího policisty, který se úspěšně věnuje vyhledávání drog.
Děkujeme za pozvání, všem přítomným za účast a na příští akci se budeme těšit na brzké shledání!


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  První dáma ČR na Spáleništi

  Spáleniště během let přivítalo několik významných osobností. Návštěva první dámy České republiky byla však 12.6.2017 premiérou. Srdečně byl přivítán i ...

  Ukázky

  Dětský den v Přední Výtoni

  Začátek června je již tradičně spojován s dětmi a s jejich svátkem. Jihočeská záchranná brigáda kynologů navázala na dynamicky rostoucí spolupráci s obcí ...

  Ukázky

  Letní ukázky

  Dne 4. 7. 2021 se konaly ukázky v Mukařově, pro kroužek dětí z FIRE Rescue - první pomoc, které měly týdenní pobyt v přírodě.

  Ukázky

  Bambifest, ČEZ, Olšina, ZOO Hluboká

  Už několik let je JČZBK oslovována celou řadou institucí, ohledně představení výcviku psa záchranáře. Pro členy brigády je taková účast na ukázce pro veřejnost ...

  Ukázky