Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Úspěšní junioři

Vrcholem systematické přípravy mládeže ve svazu se stal již potřetí mládežnický přebor Junior Cup 2010 v severočeském Žatci.


Úspěšní junioři
Jaroslav Sedlák 6.6.2010 16308x Zkoušky

Konání tohoto mládežnického přeboru bylo prezidiem stanoveno jako souběžná soutěž s Pohárem prezidenta v Žatci. Soutěž byla schválena podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R v úrovni sutinové varianty zkoušky RHE. Letošních pět účastnic přijelo závodit ze tří brigád, Jihočeské, Královéhradecké a Ústecké. Propozice dovolují start mladým kynologům do 18 let věku, přičemž v roce dosažení této hranice ještě startovat mohou. Na první místo se v letošním roce propracovala nejlepším speciálem loňská bramborová medailistka Lucie Přívozníková se šeltičkou Broučkem z Hrnčířského kruhu. Na druhém místě skončila s nejlepší poslušností dne Terezka Čmejrková s boxerem Brucem, startující s ním sice úplně poprvé, ale vzhledem k dosaženým osmnáctinám bohužel i naposledy. Třetí místo stupňů vítězů obsadila loňská vítězka Erika Zelinková s borderkou Ziggi. O čtvrté místo se shodným počtem bodů podělily rovněž již letos končící sestra vítězky Lenka Přívozníková s bearded kolií Budulínkem a vůbec nejmladší účastnice, poprvé startující teprve devítiletá Kačenka Labíková s borderkou Copakem. Škoda, že ve všech brigádách není věnována mládeži dostatečná péče, aby se jich sešlo na startu více. Určitě by se v početnějších brigádách zájemci našli. Nechce se ani věřit, že nejsou žádní chlapci, vždyť již po dva roky bylo startovní pole složeno pouze z děvčat. Zkušenosti získávané touto formou jsou pro mladé začínající kynology rozhodně nesmírně přínosné.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  ČP 2011 ZVP

  Letošní léto svým průběhem připomíná více apríl nebo podzim, počasí je stále více než vrtkavé.

  Zkoušky

  Pohárové zkušenosti

  Do 31. mistrovství ČR záchranných psů je podle výsledků 2010 nominováno devět psovodů jako první polovina startovního pole.

  Zkoušky

  Český pohár lavinářů

  Špičák na Šumavě se díky vynikajícím podmínkám, úzké spolupráci s Horskou službou a v neposlední řadě i obětavosti manželů Pospíšilových stal již ...

  Zkoušky

  Pohár ČEZ

  Státní svátek 28. října 2010 se v Hluboké nad Vltavou odehrával na kynologickém cvičišti a v areálu Vejvarka v rámci významné pohárové soutěže partnera ...

  Zkoušky