Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Úspěšní junioři

Vrcholem systematické přípravy mládeže ve svazu se stal již potřetí mládežnický přebor Junior Cup 2010 v severočeském Žatci.


Úspěšní junioři
Jaroslav Sedlák 6.6.2010 16071x Zkoušky

Konání tohoto mládežnického přeboru bylo prezidiem stanoveno jako souběžná soutěž s Pohárem prezidenta v Žatci. Soutěž byla schválena podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R v úrovni sutinové varianty zkoušky RHE. Letošních pět účastnic přijelo závodit ze tří brigád, Jihočeské, Královéhradecké a Ústecké. Propozice dovolují start mladým kynologům do 18 let věku, přičemž v roce dosažení této hranice ještě startovat mohou. Na první místo se v letošním roce propracovala nejlepším speciálem loňská bramborová medailistka Lucie Přívozníková se šeltičkou Broučkem z Hrnčířského kruhu. Na druhém místě skončila s nejlepší poslušností dne Terezka Čmejrková s boxerem Brucem, startující s ním sice úplně poprvé, ale vzhledem k dosaženým osmnáctinám bohužel i naposledy. Třetí místo stupňů vítězů obsadila loňská vítězka Erika Zelinková s borderkou Ziggi. O čtvrté místo se shodným počtem bodů podělily rovněž již letos končící sestra vítězky Lenka Přívozníková s bearded kolií Budulínkem a vůbec nejmladší účastnice, poprvé startující teprve devítiletá Kačenka Labíková s borderkou Copakem. Škoda, že ve všech brigádách není věnována mládeži dostatečná péče, aby se jich sešlo na startu více. Určitě by se v početnějších brigádách zájemci našli. Nechce se ani věřit, že nejsou žádní chlapci, vždyť již po dva roky bylo startovní pole složeno pouze z děvčat. Zkušenosti získávané touto formou jsou pro mladé začínající kynology rozhodně nesmírně přínosné.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pohár prezidenta

  Na osmý ročník Poháru prezidenta do Žatce již tradičně vyrážejí Jihočeši bojovat nejen o pořadí, ale především o zapsání zkoušky ZZP3.

  Zkoušky

  Lavinové zkoušky

  Rok 2011 je v kontrastu s loňskými přívaly sněhu pro tréninky a bilancování práce lavinových psů poměrně dost nepříznivý.

  Zkoušky

  Zetkové jaro

  Během několika málo jarních týdnů složilo vstupní záchranářskou zkoušku ZZZ hned osm jihočeských psovodů.

  Zkoušky

  Pozitivní účtování

  Celý uplynulý týden a víkend se u jihočechů nesl ve znamení zkoušek a tudíž zúčtování tréninkové píle ...

  Zkoušky