Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Úspěšný deštivý víkend

Ani velká nepřízeň počasí nemohla Jihočechy odradit od účasti na několika akcích.


Úspěšný deštivý víkend
Pavel Troller 6.6.2024 138x Soustředění

Nejlepší brigádní sutináři se zúčastnili Poháru prezidenta v Chomutově a to velmi úspěšně - viz článek Výborné zlato. K tomu se ještě momentálně nejzářivější jihočeské hvězdy borderka Viky se svojí psovodkou Bárou stihly v průběhu závodu podílet spolu s dalšími atestovanými psovody na pátrání po pohřešované osobě v okolí Rakovníka.

Nejlepší brigádní vodní záchranáři pokračovali v sobotu na základně VZS v Dolní Vltavici v intenzivním tréninku vrcholové vodní záchranařiny, tedy vyhledání vzorku cadaveru na vodní hladině a v pobřežním pásmu. Věříme, že tito mladí psi zúročí zkušenosti ze všech těchto tréninků již na letošním Českém poháru vodních prací.

Další část brigády přijala v sobotu spolu s dalšími složkami IZS pozvání na ukázku pro SDH Jankov spojenou s oslavou 120 let od založení tohoto sboru. Rýsuje se nám zde další velmi slibná možnost společných tréninků a taktických cvičení IZS.

Kromě těchto akcí proběhly samozřejmě i standardní tréninky sutin, ploch, poslušnosti i vyhledání cadaveru. A jako každé soustředění pochopitelně i práce na údržbě areálu Spáleniště. Díky iniciativě několika jednotlivců byla v přestávkách mezi dešťovými přeháňkami posekána tráva v celém areálu, Spáleniště je tak připraveno na začínající sezónu letních výcvikových táborů jednotlivých záchranářských brigád.

 

 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články