Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vítejte na Spáleništi

Pohostinnost, zodpovědnost a péče o svěřený majetek se zatím stále bohudík v dostatečné míře projevuje u většiny členů Jihočeské brigády.


Vítejte na Spáleništi
Jaroslav Sedlák 19.6.2012 6334x Vítězové

Nebyl tedy dosud vážnější problém se zajištěním pracovních brigád, přestože se v žádném případě na  obrovských počtech potřebných pracovních hodin zdaleka nepodílejí všichni. Údržba a opravy areálu Spáleniště vyžadují nejen obrovský počet hodin, ale hlavně ve velmi úzce vymezených časových úsecích. A to je další důležitý faktor, že se to vždycky každému nehodí. Poslední víkend před nástupem jednotlivých kolektivů na letní výcviková soustředění byl plně podřízen posledním přípravám areálu, sečení trávy, čištění trenažéru od neuvěřitelně rychlého zaplevelování, ale hlavně kompletní výměně zařízení kuchyně, která již dosloužila. Snad největším kladem velkého kolektivu je, že se při nákupech jakéhokoli vybavení nebo zařízení vždycky najde někdo, kdo dokáže vyjednat při vysoké kvalitě i velmi příznivou cenu, která je často ve srovnání s běžnou realitou neuvěřitelná. Shánění sponzorů je průběžnou snahou většiny členů brigády a bez této aktivity by nejen vypadal areál Spáleniště úplně jinak, ale možná by již ani neexistoval. Jedním z posledních počinů příprav na letní pobyty jednotlivých brigád byla v uplynulém týdnu i elektrifikace ubytovacích srubů a konečnou tečkou likvidace staré, vymalování místnosti a instalace zcela nové nerezové kuchyňky. Kromě pořádné porce dřiny dokázali Jihočeši poslední den soustředění završit i čekatelskou přípravu zkouškami ZZZ. Po skončení posledního soustředění prvního pololetí 2012 se sice rozjížděli účastníci do svých domovů unaveni, ale s pocity hodně dobře vykonané práce. Díky, přátelé, vašeho entuziasmu si nesmírně vážím.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Úctyhodné výročí

  Dubnové soustředění Jihočechů na Spáleništi probíhalo ve znamení dvou událostí: zkoušek ZZZ a hlavně oslavy sedmdesátin nestárnoucího Jardy Flíčka.

  Vítězové

  Nadílka štěňátek

  Na počátku léta se urodila nevídaná nadílka záchranářských štěňátek v tříbarevné paletě velkých černých kníračů, zlatých boxerů a bílých švýcarských ...

  Vítězové

  Vodní hry

  Ukázky pro veřejnost jsou z hlediska popularizace kynologie a záchranářského výcviku velmi přínosné, zejména při akcích, kdy jsou záchranářští psi v přímém ...

  Vítězové

  Plesající IZS

  Každoroční pozvánka do reprezentačních prostor hotelu Praha sezvala dohromady zástupce dobrovolných organizací začleněných v Integrovaném záchranném systému.

  Vítězové