Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vysněná sutinová trojka

Dne 25.5. 2019 se konal Pohár Prezidenta v režii ZBK Ústeckého kraje.


Vysněná sutinová trojka
Kateřina Hrkalová 3.6.2019 588x Závody a soutěže

Role hlavního rozhodčího se zhostila Edita Labíková a jako druhá rozhodčí byla Iveta Katrevová.

Ráno bylo jako malované, obloha bez mráčku a slunce začalo nabírat na síle. Při vylosování čísla 6 jsem malinko znervózněla, neboť to znamenalo nástup ve 12:30 do prvního speciálu a 13:30 do druhého. Nakonec ale počasí stálo v celku při nás. Bylo sice teplo, ale slunce zalezlo za mraky, mírně pofukoval příjemný větřík a v dálce bylo slyšet bouřku.

První speciál u Ivety Katrevové se mi celkem líbil, Samba se chovala pěkně čitelně, takže jsem neměla problém při určování nálezů. Nalezeno bylo 1 cadaver, 1 výška a 1 spodní. Do dalšího speciálu jsme nastupovaly ve vláčnějším tempu, takže bylo nutné hodně pracovala s větrem, abych to Sambě ulehčila a zbytečně jí nehonila. Její práce nebyla energická, ale spolehlivá. První označila pro ní typickým způsobem cadaver a chvilku po té spodní živý. Jediné, co jí dalo zabrat byla poslední výška, tam se potrápila na dohledávání až mě z nervozity vysvobodilo její značení.

Emoce, které se mnou cloumaly se nedají popsat. Máme speciální cviky se všemi nálezy za sebou. Obrovská úleva a pocit štěstí mi však přetrhla myšlenka na poslušnost, kdy Samba měla ošklivý pád ze žebříku. Vše má šťastný konec, podařilo se nám splnit limit i na poslušnosti a celkově jsme vybojovaly 2.místo. Závod nám dal spoustu nových poznatků a zkušeností, kterých není nikdy dost a bývají k nezaplacení.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  ICH připraven

  Jediná mezinárodní soutěž v ČR pořádaná ve všech čtyřech letních výcvikových směrech vyžaduje značnou porci osobního nasazení všech členů brigády.

  Nezařazeno

  Pololetní bilance

  Jihočeská brigáda mívá většinou týdenní soustředění s minimem zkoušek, které zcela pochopitelně přinášejí do letní pohody i určitou nervozitu.

  Nezařazeno

  PJ na Spáleništi

  Pravidelné soustředění Pohotovostní jednotky svazu se letos opět konalo na Spáleništi. Přes zajištění tréninku všech výcvikových záchranářských směrů byla ...

  Nezařazeno

  Kouzelné zimní Spáleniště

  Přes metr prašanu je sice pro práci psů hodně těžký oříšek, ale vytváří kromě pohádkové kulisy i neopakovatelnou skutečně zimní atmosféru.

  Nezařazeno