Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Výstavba trenažéru

Náplní všech podzimních soustředění se kromě běžného výcviku staly i náročné práce na výstavbě trenažéru.


Výstavba trenažéru
Jaroslav Sedlák 13.10.2009 15571x Nezařazeno

Dlouhodobá koncepce vystavby a vybavenosti areálu Spáleniště zahrnuje v roce 2009 hlavní nápor na rozšíření trenažéru sutinových prací. Hlavní náplní jihočeských podzimních soustředění se tak kromě běžného výcviku staly přípravné práce na rozšiřování trenažéru. Organizací a zajišťováním této výstavby byl pověřen člen výboru Daniel Sedlák, který ve spolupráci s několika dalšími členy výboru rozjel velkolepou akci, jejímž výsledkem by měl být trenažér dosud nevídaných tréninkových možností. Po dokončených úpravách hlavní budovy se úsilí všech členů mohlo soustředit na fyzicky velmi náročné přípravné práce pro vstup těžké techniky. Byla tak vlastními silami vykácena potřebná plocha střelnice s úplným odstraněním náletových dřevin, aby bagry mohly nastoupit na základní zemní práce k budování bezpečných podzemních úkrytů. Přibližně třicet členů JČZBK tak hodně zblízka poznalo, jak náročná je práce dřevorubců a dalších lesních dělníků. Jejich úsilí bylo skutečně mimořádně obdivuhodné a škoda, že bohužel existují i takoví členové, kteří v tichosti vyčkávají, až budou práce hotovy, aby si pak přijeli zacvičit, případně oslavit úspěšný konec výstavby.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Tábor plný práce

  Letní soustředění bylo opět nabité prací – kromě tréninku sutin, ploch, poslušnosti, cadaveru, stop, vodních prací i s vyhledáním cadaveru na vodní ploše, ...

  Nezařazeno

  Konečně jsme se dočkali

  Po vynucené ,,covidové´´pauze, kdy mohli být pouze soukromé nebo jednodenní tréninky se jihočeši dočkali a mohli konečně uspořádat soustředění na Spáleništi.

  Nezařazeno

  ICH připraven

  Jediná mezinárodní soutěž v ČR pořádaná ve všech čtyřech letních výcvikových směrech vyžaduje značnou porci osobního nasazení všech členů brigády.

  Nezařazeno