Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Zachráněný život

Vedoucímu jihočeské záchranné brigády Pavlu Trollerovi s fenkou bernského salašnického psa Brigitte Bona Fornax se ve středu 13. července 2022 podařilo splnit si "záchranářský" sen ... zachránit lidský život.


Zachráněný život
Jana Šmídová 14.7.2022 196x Zásahy

Pohřešovaná žena byla naposledy viděna 11. července 2022 kolem poledne v obci Strašice. Atestovaný Pavel s Brigitte byli společně s dalšími kolegy dobrovolníky ve středu ráno povoláni do rozsáhlé pátrací akce za podpory všech složek IZS včetně pátracího vrtulníku. Zhruba po dvou hodinách byla pohřešovaná seniorka nalezena a označena spolehlivým štěkotem Brigitte.

Za úspěšným nálezem stojí nekonečné hodiny práce a tréninků za každého počasí, za každé situace a v nejrůznějším prostředí. Jedná se o dobrovolnickou činnost, která hluboce prorůstá naším osobním životem a která se stává prioritou. Dvojice jako je Pavel s Brigitte nám ale ukazují, že to má smysl a že splněným atestem to nekončí... Díky všem, kteří se rozhodnou naplno jít tímto směrem.

 

 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Pátrání u Nižboru

  V sobotu 8.2.2020 odpoledne bylo vyhlášeno pátrání IZS po pohřešované osobě v okolí městečka Nižbor na Berounsku.

  Zásahy

  Den psích záchranářů

  Od roku 2008 je vždy poslední neděle v dubnu vyhlašována jako Mezinárodní den záchranných psů.

  Zásahy

  Úterní vyhlášení BoPo

  V úterý 29. 8. 2017 nás krátce po 14:00 hodině odpoledne kontaktovala Policie ČR s žádostí o pomoc při pátrání po pohřešované osobě trpící Alzheimerovou ...

  Zásahy

  Úspěšný zásah

  Praktického nasazení se zúčastnili dva členové JČZBK s nejvzdálenějším místem bydliště.

  Zásahy