Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Zásah Albrechtice-Údraž

V sobotu 1. září 2018 ve 13 hodin byl operačním důstojníkem HZS Č. Budějovice povolán k zásahu náš člen Zdeněk Čmejrek s fenkou Omahou z Vtelenských polí (alias Sherry).


Zásah Albrechtice-Údraž
19.9.2018 2467x Zásahy

Jednalo se o spadlou stodolu cca 40x25m v Údraži u Albrechtic. Bylo zde podezření, že se v troskách mohou nacházet osoby. Konkrétně šlo o malé děti, které si zde často hrály v obytném přívěsu zaparkovaném v této stodole.
Po příjezdu a následném seznámení se se situací na místě byl pes vyslán do trosek stodoly k důkladnému prohledání. Úkol byl o to těžší, že nebyl povolán další psovod pro překrytí sutiny. Se spolehlivou a zkušenou ohařkou Sherrinkou to však nakonec úspěšně zvládli a zhruba po třiceti minutách bylo konstatováno, že se v sutině žádná osoba nenachází.
Je přáním nás všech, aby atestovaných psovodů IZS v brigádě stále přibývalo a byli připraveni pomoci na žádost HZS v kteroukoli dobu.

 

Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Neradostné úspěchy

  Každý jihočeský záchranář cvičí především pro použití v praxi. Ani sebevětší úspěch v této oblasti však nemusí být vždy potěšující.

  Zásahy

  Úspěšný zásah

  Praktického nasazení se zúčastnili dva členové JČZBK s nejvzdálenějším místem bydliště.

  Zásahy

  Planý poplach

  Havárie a požadavky na spolupráci si ten nejpříhodnější čas rozhodně nevybírají, spíše tomu bývá právě naopak.

  Zásahy

  Pátrání v bažinách

  Obrovským plusem Jihočeské brigády je skutečnost, že dokáží rychle zformovat mobilní zásahové družstvo i v dost nepříznivém čase.

  Zásahy