Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Zkouška pohotovostní jednotky

V sobotu 29. 4. 2017 probíhaly v Chomutově v Městských lázních pod taktovkou rodinného dua Petr a Iveta Katrevovi zkoušky pohotovostní jednotky.


Zkouška pohotovostní jednotky
Jana Šmídová 3.5.2017 2643x Zkoušky

Zkouška, která má za cíl zjistit připravenost psa pro praktické nasazení a úroveň jeho praktické upotřebitelnosti, a proto kvalifikuje úspěšného psovoda do pohotovostní jednotky SZBK. Hledají se 3 živé osoby a 3 vzorky lidského pachu. Osoby jsou ukryty jedna v úrovňovém úkrytu, jedna v hloubce 2-3 m a jedna ve výšce 2-3 m nad zemí. Vzorky jsou ukryty jeden asi 30 cm pod úrovní terénu, jeden ve výšce asi 2 m a jeden buď ve výšce asi 1 m nebo v hloubce 1 m.

Z celkového počtu 8 účastníků se podařilo limit zkoušky úspěšně obhájit pouze jednomu z nich - jihočeský zástupce Pavel Troller se svou mladou berňačkou Brigittou Bona Fornax, prokázali svou připravenost a patří jim veliká gratulace.

 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Zkoušky obětavosti

  Březnové zkoušky ZTV 2 se staly nejen prověrkou úrovně vycvičenosti psů, ale vzhledem k podmínkám i ochoty a obětavosti členů brigády.

  Zkoušky

  Pohárové zkušenosti

  Do 31. mistrovství ČR záchranných psů je podle výsledků 2010 nominováno devět psovodů jako první polovina startovního pole.

  Zkoušky

  Pohár prezidenta

  Na osmý ročník Poháru prezidenta do Žatce již tradičně vyrážejí Jihočeši bojovat nejen o pořadí, ale především o zapsání zkoušky ZZP3.

  Zkoušky

  Intercup Humanity

  Třináctý ročník mezinárodní soutěže proběhl v pořadatelství Jihočeské záchranné brigády jako první část oslav 40. výročí založení JČZBK.

  Zkoušky