Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Rest in peace

Účast na zahraničních misích někdy člověka naučí určitému fatalismu, možná opravdu každý má svůj Osud někde předurčen.

Lidé si to naplno uvědomí až zejména v situacích, při nichž začínají intenzívně prosit o pomoc Boha i naprosto ortodoxní ateisté. Je zcela zřejmé, že pláč sice uvolňuje, ale bohužel jinak nepomáhá. Requiescat in pace - odpočívejte v pokoji...


Milenka Kubová

Milenka Kubů

8. 4. 2020

patřila mezi jedny z neobětavějších členů, i přes svůj vysoký věk nechyběla na žádné důležité akci, ale ani na žádném "obyčejném" tréninku nebo ukázce pro veřejnost. Svou neutuchající houževnatostí a elánem zahanbovala mnohé mladší. Bude navždy neodmyslitelně spjata se cvičákem na Hluboké, který byl pro ni v podstatě druhým domovem. Věčně uměvavá, elegantní Milenka nedokázala nikdy nikoho zarmoutit a i přes problémy ve svém osobním životě, byla pro mnohé z nás velkou inspirací. Boxerkářka tělem i duší, držitelka druhé výkonostní třídy, mnohonásobná účastnice MR záchranných psů, úspěšná chovatelka, čestný člen JčZBK, člověk s otevřeným srdcem ... to všechno byla Milenka, která nám všem bude nesmírně chybět a po které zůstane nesmazatelné místo v našich řádách. Čest její památce!!!


Miloš Mach

Miloš Mach

26.12.2019

zanechal nesmazatelnou stopu z dob svého působení v brigádě. Se svým labradorem Dasym patřil ve své době k těm nejaktivnějším členům. Po nálezu pohřešovaného živého seniora mu byl udělen Zlatý kříž SZBK a vyznamenání ČČK Za záchranu lidského života.
Čest jeho památce.


Vlastík Maxa

Vlastimil Maxa

†8.11.2017

Ve středu 8. 11. 2017 nás všechny zasáhla zpráva o smrti dlouholetého člena Jihočeské záchranné brigády, kamarádského, věčně usměvavého "horala" Vlastíka Maxy. Se svým německým ovčákem Erikem Lerykou patřil k oporám pohotovostní jednotky celého svazu. Zkušenosti ze své práce psovoda u Horské služby dokázal skvěle uplatnit u záchranářů nejen v lavinovém směru, kde byl držitelem nejvyšších zkoušek. Ale jako několikanásobný účastník mistrovství získal v roce 2007 titul Mistra České republiky ve výkonu záchranných psů.

Vlastík bude nám všem chybět jako kamarád a jako člověk s velkým srdcem..
Čest jeho památce

 


Honza Douděra

Jan Douděra

†15.6.2012

Jako nepochopitelnou nespravedlnost přijali jihočeští záchranáři šokující zprávu o nenadálé smrti svého člena Jana Douděry. Věčně usměvavý a veselý Honza Douděra po zdánlivě ideální životní křivce započaté seznámením s elegantní kráskou Helenou, vstupem po jejím vzoru do Jihočeské brigády s úspěšným výcvikovým startem s fenou briarda, po roce pokračující rozjařenou extravagantní svatbou v přírodě, narozením nádherného chlapečka, zahájením stavby domu, splněním klukovského snu o silné motorce náhle šokuje nepochopitelným koncem. Jeho nesmírně tolerantní manželka Helena, která si byla vědoma toho, že má na starosti nejen malého Jeníčka, ale i druhého, jen trošku staršího kluka, ho musela s hrůzou najít v kabince sauny ve stavu, kdy mu již nebylo pomoci. Zemřel pouhý týden po svých 34. narozeninách, aniž by si na cokoliv někdy stěžoval. Vzpomínka patří dobrému člověku, který nikoho nikdy nezarmoutil a šířil kolem sebe jen dobrou náladu...

Pepa BroumJosef Broum

13.4.2000

Navždy odešel jeden ze stabilních pilířů Jihočeské záchranné brigády, jeden z těch mála obětavců, pro které život v brigádě a účast na jejích akcích byly naprosto vším, schopný redaktor Zemědělských novin, vynikající kamarád Mgr. Josef Broum. Opustil nás po roce nevědomého trápení v táborské nemocnici, kam byl převezen v bezvědomí po pádu ze schodiště panelového domu, kde bydlel. Jeho pád ze schodů byl následkem potyčky s bezdomovci, které se snažil z domu vykázat při jejich nezvané návštěvě. Oba jeho boxeři, Duxy i Andulka, našli samozřejmě okamžitý azyl u kamarádů z brigády, když rodina se od problémů odvrátila. Na památku tohoto mimořádně obětavého člena, kterého patrně všichni budou navždy vidět ve vzpomínce, jak na Spáleništi s nepostradatelnou dýkou za pasem cosi věčně kutí, bylo rozhodnuto o udělování čestné ceny "Dýky Pepy Brouma" na jeho věčnou památku. Každý rok ji na výroční členské schůzi obdrží ten nejpracovitější...


Aktuálně

Prověrky SUTINA

propozice a termín uzávěrky přihlášek
z organizačních důvodů byl posunut termín uzávěrky na sutinové prověrky, které se budou konat v termínu 23.-25.8.2024 ve Chbanech, na 30.6.2024 !!!!
28.5.2024 00:00

Pohár JIZERSKÝCH HOR

Jedná se o praktický závod jednotlivců v kategorii „stopa“ a „plocha“. Součástí závodu bude též prověření orientace v terénu (doporučujeme GPS) a základní první pomoc. Jednotlivé výkony budou na závěr vyhodnoceny posuzujícími rozhodčími (zpětná vazba).
https://www.zachranari.cz/aktuality/pohar-jizerskych-hor_346.html
18.4.2024 10:43

... přejít na aktuality

Nejbližší akce