Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ocenění Jihočeši

Celá plejáda činů a aktivit si zasluhuje na základě dobrovolnosti vysoké ocenění. Přispívají k tomu i tradiční rituály svazu i brigád.

V průběhu let a společných akcí v praxi krystalizují vztahy, lidské charaktery získávají konkrétní podoby a prožitá nebezpečí dávají poznat, co vlastně obnášejí notoricky známá slova láska, přátelství nebo pomoc bližnímu. Jak velice překvapivá bývá někdy syrová pravda, jak úplně jiný je najednou člověk proti tomu, jak se jevil ještě včera. A naopak - existují činy lidí, od nichž by to leckdo ani nečekal, které zcela jistě zasluhují nejvyšší uznání...

ČESTNÉ ČLENSTVÍ

FERDINAND RITTER

Dlouholetý zástupce České republiky ve výcvikové komisi Mezinárodní kynologické federace FCI již v roce 2007 při svém životním jubileu 75 let završil více než půl století obětavé práce pro kynologii. Jeho pracovní nasazení a lidsky vstřícný přístup mu právem vynesly pozici člověka, který neměl nepřátel a byl všem začínajícím kynologům vzorem. Dlouholetý rozhodčí pro všechny tehdejší zkušební řády stál u všech organizačních transformací československé a později i české kynologie. Ve Svazu záchranných brigád přispíval značnou měrou k rozvoji mezinárodních styků. Souhrn jeho bohaté životní a kynologické dráhy je bilancí nejen velmi pracovitého, ale především charakterního a čestného člověka.

 

 
ZLATÝ KŘÍŽ SZBK ČR VÁCLAV KUČERA, MILOŠ MACH, JAROSLAV SEDLÁK, DANIEL SEDLÁK, HEDVIKA ČEŠKOVÁ, 

Nejvyšší ocenění Svazu záchranných brigád kynologů za výsledky v praxi "Zlatý záchranářský kříž" je udělován psovodům svazu za úspěšný praktický zásah s vlastním psem, který skončil záchranou lidského života.

ZA OBĚTAVOU PRÁCI JAROSLAV SEDLÁK 

Vyznamenání udělované Českým kynologickým svazem jako partnerskou organizací oceňuje dlouholetou organizátorskou a funkcionářskou práci pro československou a později českou kynologii.

KŘIŠŤÁLOVÁ PEČEŤ ZDENĚK ŽILKA , DANIEL SEDLÁK, JAROSLAV SEDLÁK

Křišťálová pečeť Mecenáš klubu České republiky byla udělena šesti účastníkům (z toho třem Jihočechům) Adra-týmu za obětavou pomoc při nasazení po tragickém zemětřesení v srpnu 1999 v Turecku.

ZA ZÁCHRANU ŽIVOTA ČČK MILOŠ MACH, DANIEL SEDLÁK, JAROSLAV SEDLÁK, 

Název vyznamenání Českého červeného kříže jednoznačně vystihuje podstatu jeho udělení. Kynologové je obdrželi od generálního sekretariátu ČČK za zachráněné lidské životy pomocí svých psů při praktických nasazeních.

ZLATÝ SIRIUS

ZDENĚK ČMEJREK, HEDVIKA ČEŠKOVÁ, JAROSLAV FLÍČEK, IVAN STRAKA, MILENA KUBOVÁ, DANIEL SEDLÁK,  JAROSLAV SEDLÁK, MARTIN LOBÍK, HANA KLÍMOVÁ

Čestné vyznamenání udělené při příležitosti 20. výročí založení Pohotovostní jednotky OSN a SZBK ČR. Členové JČZBK je obdrželi za řadu praktických nasazení v tuzemsku i v zahraničí v průběhu celých 20 let existence této jednotky.

MEDAILE AČR 2011

VLASTIMIL MAXA, JAROSLAV SEDLÁK, MILAN BUKÁČEK

Pamětní medaile za obětavou práci odvedenou na poli dobrovolnictví udělená velitelstvím Armády ČR u příležitosti oslav a vyhodnocení výsledků dobrovolných záchranářských organizací v Praze 2011.


Aktuálně

Seznam účastníků IH 2018

List of participants IH 2018
7.4.2018 00:00

Pozvánka na Terénní pohár, ZTV1

ZBK Pardubického kraje, 28.4.2018
16.3.2018 00:00

... přejít na aktuality

Nejbližší akce