Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ocenění Jihočeši

Celá plejáda činů a aktivit si zasluhuje na základě dobrovolnosti vysoké ocenění. Přispívají k tomu i tradiční rituály svazu i brigád.

V průběhu let a společných akcí v praxi krystalizují vztahy, lidské charaktery získávají konkrétní podoby a prožitá nebezpečí dávají poznat, co vlastně obnášejí notoricky známá slova láska, přátelství nebo pomoc bližnímu. Jak velice překvapivá bývá někdy syrová pravda, jak úplně jiný je najednou člověk proti tomu, jak se jevil ještě včera. A naopak - existují činy lidí, od nichž by to leckdo ani nečekal, které zcela jistě zasluhují nejvyšší uznání...

ZÁCHRANÁŘSKÝ KŘÍŽ SZBK ČR PAVEL TROLLER, VÁCLAV KUČERA, MILOŠ MACH, JAROSLAV SEDLÁK, DANIEL SEDLÁK, HEDVIKA ČEŠKOVÁ, 

Nejvyšší ocenění Svazu záchranných brigád kynologů za výsledky v praxi "Záchranářský kříž" je udělován psovodům svazu za úspěšný praktický zásah s vlastním psem, který skončil záchranou lidského života.

KŘIŠŤÁLOVÁ PEČEŤ ZDENĚK ŽILKA , DANIEL SEDLÁK, JAROSLAV SEDLÁK

Křišťálová pečeť Mecenáš klubu České republiky byla udělena šesti účastníkům (z toho třem Jihočechům) Adra-týmu za obětavou pomoc při nasazení po tragickém zemětřesení v srpnu 1999 v Turecku.

STATEČNÉ PSÍ SRDCE

PAVEL TROLLER

Ocenění vyhlašované organizací Animal Eye ve spolupráci se záchranářským magazínem Rescue report, vyhlašovatelem ankety Zlatý záchranářský kříž. Cena byla udělena v kategorii záchranný čin služebních a záchranářských psů za záchranu lidského života.

ZA ZÁCHRANU ŽIVOTA ČČK MILOŠ MACH, DANIEL SEDLÁK, JAROSLAV SEDLÁK, 

Název vyznamenání Českého červeného kříže jednoznačně vystihuje podstatu jeho udělení. Kynologové je obdrželi od generálního sekretariátu ČČK za zachráněné lidské životy pomocí svých psů při praktických nasazeních.

MEDAILE SDRUŽENÍ SPORTOVNÍCH SVAZŮ

JANA ŠMÍDOVÁ

Za dlouholetý přínos Sdružení sportovních svazů České republiky ke 30. výročí sdružení

ZLATÝ SIRIUS

ZDENĚK ČMEJREK, HEDVIKA ČEŠKOVÁ, JAROSLAV FLÍČEK, IVAN STRAKA, MILENA KUBOVÁ, DANIEL SEDLÁK,  JAROSLAV SEDLÁK, MARTIN LOBÍK, HANA KLÍMOVÁ

Čestné vyznamenání udělené při příležitosti 20. výročí založení Pohotovostní jednotky OSN a SZBK ČR. Členové JČZBK je obdrželi za řadu praktických nasazení v tuzemsku i v zahraničí v průběhu celých 20 let existence této jednotky.

MEDAILE AČR 2011

VLASTIMIL MAXA, JAROSLAV SEDLÁK, MILAN BUKÁČEK

Pamětní medaile za obětavou práci odvedenou na poli dobrovolnictví udělená velitelstvím Armády ČR u příležitosti oslav a vyhodnocení výsledků dobrovolných záchranářských organizací v Praze 2011.


Aktuálně

Prověrky SUTINA

propozice a termín uzávěrky přihlášek
z organizačních důvodů byl posunut termín uzávěrky na sutinové prověrky, které se budou konat v termínu 23.-25.8.2024 ve Chbanech, na 30.6.2024 !!!!
28.5.2024 00:00

Pohár JIZERSKÝCH HOR

Jedná se o praktický závod jednotlivců v kategorii „stopa“ a „plocha“. Součástí závodu bude též prověření orientace v terénu (doporučujeme GPS) a základní první pomoc. Jednotlivé výkony budou na závěr vyhodnoceny posuzujícími rozhodčími (zpětná vazba).
https://www.zachranari.cz/aktuality/pohar-jizerskych-hor_346.html
18.4.2024 10:43

... přejít na aktuality

Nejbližší akce