Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Odchod na vrcholu

V úterý 11. 8. 2020 odešla za duhový most fena z výkonostní špičky Jihočeské záchranné brigády kynologů, německá ovčanda Aishee psovodky Katky Závorkové.


Odchod na vrcholu
Jana Šmídová 12.8.2020 2640x In memoriam

I přes mateřké povinnosti udržovala Katka Aishee neustále v plné pohotovosti. V září loňského roku prodloužily v bývalém vojenském prostoru Ralsko platnost kynologického atestu MV ČR ve specializaci "S" - sutinové vyhledání. Na začátku července se s naprostým přehledem zúčastnily na Šumavě náročného tréninku, který byl přípravou na atestační zkoušky ve specializaci plošného vyhledání. Jejich dominantou ale bezesporu byly především vodní práce. Budeme jen těžko zacelovat prázdné místo  po dokonale fungující dvojici v náročném vyhledání na vodní hladině. Poslední start Aishee na Českém poháru ZVP3 byl vysoce hodnocen a konkrétně vyhledání na vodní hladině patřilo k jednomu z nejprofesionálnějších výkonů poháru.

Aishee dokázala během svého života, pokračovat ve šlépějích své matky Airy. Spolu s Kačkou naplnily své poslání vrchovatou měrou, skvěle reprezentovaly domovskou brigádu na každém startu ať už zkoušek, závodů nebo především praktického nasazení. Jihočeská brigáda se na Aishee mohla vždy stoprocentně spolehnout. Bude nám všem velmi chybět tato vyjímečná fena... R.I.P. Aishee ... nezapomeneme.

 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  9/11

  Včerejší výročí pádu New Yorských dvočat zaplavilo zprávy i sociální sítě. Během tohoto výročí bychom si měli vzpomenout i na ty chlupaté záchranáře, kteří ...

  In memoriam

  Smutná zpráva

  Dne 3.10.2018 zemřel pan Ferdinand Ritter z Českých Budějovic.

  In memoriam

  Odešla Mája

  Život našich čtyřnohých parťáků ubíhá tak nějak rychleji než bychom si přáli... ve věku úctyhodných téměř 14-ti let se naplnila životní etapa borderky Máji, ...

  In memoriam

  Poslední plavba

  Každý pes je někým milován, někteří však i bez nejvyšších titulů zůstávají ve vzpomínkách navždy...

  In memoriam