Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Odchod na vrcholu

V úterý 11. 8. 2020 odešla za duhový most fena z výkonostní špičky Jihočeské záchranné brigády kynologů, německá ovčanda Aishee psovodky Katky Závorkové.


Odchod na vrcholu
Jana Šmídová 12.8.2020 557x In memoriam

I přes mateřké povinnosti udržovala Katka Aishee neustále v plné pohotovosti. V září loňského roku prodloužily v bývalém vojenském prostoru Ralsko platnost kynologického atestu MV ČR ve specializaci "S" - sutinové vyhledání. Na začátku července se s naprostým přehledem zúčastnily na Šumavě náročného tréninku, který byl přípravou na atestační zkoušky ve specializaci plošného vyhledání. Jejich dominantou ale bezesporu byly především vodní práce. Budeme jen těžko zacelovat prázdné místo  po dokonale fungující dvojici v náročném vyhledání na vodní hladině. Poslední start Aishee na Českém poháru ZVP3 byl vysoce hodnocen a konkrétně vyhledání na vodní hladině patřilo k jednomu z nejprofesionálnějších výkonů poháru.

Aishee dokázala během svého života, pokračovat ve šlépějích své matky Airy. Spolu s Kačkou naplnily své poslání vrchovatou měrou, skvěle reprezentovaly domovskou brigádu na každém startu ať už zkoušek, závodů nebo především praktického nasazení. Jihočeská brigáda se na Aishee mohla vždy stoprocentně spolehnout. Bude nám všem velmi chybět tato vyjímečná fena... R.I.P. Aishee ... nezapomeneme.

 


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Mulen odešel

  Do začínajících podzimních plískanic přicházejí jakoby návazně i nepříjemné a smutné zprávy.

  In memoriam

  Odchod z Andělského dvorku

  Ártů z Andělského dvorku právoplatně patřil mezi nejlepší psy v Jihočeské záchranné brigádě kynologů. Úspěšně složený atest ve specializaci plošného ...

  In memoriam

  Černá sobota

  Všichni kynologové jsou zajedno, že psí život je nespravedlivě krátký. Měl by být srovnatelný s koňmi, kteří jsou stejně nádherní a potřební.

  In memoriam

  Odešel mistr světa

  Ve věku nedožitých deseti let věku odešel 18.5.2010 do psího nebe Mistr světa RHW 2007 Ch. Rex z Vlčích luk.

  In memoriam