Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Školení rozhodčích a výcvikářů na Spáleništi

Během uplynulého víkendu bylo na výcvikové základně na Spáleništi pěkně rušno. Na společném školení se zde sešli svazoví rozhodčí a posléze i výcvikáři a instruktoři z jednotlivých brigád SZBK.


Školení rozhodčích a výcvikářů na Spáleništi
Iva Bufková 21.3.2024 74x Nezařazeno

Páteční večer a celý sobotní den ovšem patřily především rozhodčím. Před začátkem sezóny bylo nutné sjednotit výklad provádění u řady cviků dle zkušebního řádu a také vzájemně sladit pohled na jejich hodnocení. V teoretické rovině se tato témata probrala během pátečních předlouhých diskusí, které se protáhly hluboko do noci. V sobotu se šedá teorie přenesla do praxe, kdy hned několik statečných týmů pes-psovod předvedlo své dovednosti. K vidění byly stopařské práce, plošné i sutinové vyhledání a samozřejmě poslušnosti, v různých stupních obtížnosti. Výkony byly samozřejmě posouzeny pozorným a kritickým okem všech přítomných rozhodčích, takže nastoupit vyžadovalo i notnou dávku kuráže. Díky tomu ale vzájemné sladění not a způsobů hodnocení proběhlo i „naživo“. Nutno poznamenat, že statečné lidsko-psí týmy poskytly námětů k diskuzi poměrně hodně.
Sobotní večer a neděle byly již věnovány hlavně výcvikářům a instruktorům, kteří dorazili z nejrůznějších koutů republiky. Během večerního setkání se probíraly a diskutovaly nejen informace týkající se organizace zkoušek, ale i provádění či nácviku konkrétních cviků a jejich hodnocení. V praktické rovině pak byly mnohé z předaných informací předvedeny v neděli, a to jak ve správném, tak i v chybném provedení. Samozřejmě s cílem poukázat na časté chyby a vyvarovat se jich. U poslušnosti byl důraz kladen také na rozdílné provádění určitých cviků při různých úrovních dané zkoušky. A zlatým hřebem setkání byla ukázka nácviku značení cadaveru (chemického vzorku) pod taktovkou rozhodčí Evy Klemšové.
I když počasí tak trochu zapomnělo na příjemné jarní teploty z předchozích týdnů a občas bylo pěkně frišno, nálada byla fajn a diskutovalo se takřka neúnavně. Byla i sranda a tak lze doufat, že si všichni setkání na Spálku nejen užili, ale že bylo i tou správnou motivací do nastávající sezóny. Protože nejen výkony, ale i přátelství a radost ze společných setkání k záchranařině prostě patří.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Konečně výročka

  2.5.2021 se v Hluboké nad Vltavou konečně mohla uskutečnit, z ledna odložená, výroční členská schůze JČZBK.

  Nezařazeno

  Ukázka v Netolicích

  Další ze série letních táborových ukázek pro děti, tentokrát pro příměstský tábor organizaný SDH Netolice se zaměřením na složky IZS. Hafanům i dětem se ...

  Nezařazeno

  Sjezd SZBK ČR

  V sobotu 26. června se ve Chbanech konal odložený volební sjezd SZBK ČR. Jihočeská brigáda na něm získala silné zastoupení ve vedení svazu.

  Nezařazeno

  Zasněžené Jince

  Předpověď na předmikulášskou sobotu 4. prosince nevypadala obzvlášť lákavě, ale jak praví známé norské přísloví, neexistuje špatné počasí, jen špatné ...

  Nezařazeno