Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Taktické cvičení IZS Křemešník

Ve dnech 5. a 6. listopadu 2019 proběhlo v rozsáhlých lesích okolo Křemešníku na Vysočině jedno z největších taktických cvičení složek IZS v pátrání po pohřešovaných osobách.


Taktické cvičení IZS Křemešník
Pavel Troller 9.11.2019 2065x Speciální akce
Námětem bylo hledání 15 dětí, ztracených z dětského tábora. Součástí cvičení bylo i prověření vylepšené aplikace Pátrač, která slouží rychlému vyrozumění povolávaných záchranářských týmů a on-line sledování jejich polohy. Cvičení se zúčastnilo třicet psovodů, z toho devatenáct s plošnými atesty ministerstva vnitra, mezi nimi i oba atestovaní jihočeští psovodi Radek Anděl a Pavel Troller a dále jedenáct policejních psovodů z Krajského ředitelství PČR Vysočina. Kromě kynologických týmů byly některé úseky prohledávány i rojnicí dobrovolných hasičů a policejním dronem. Výsledky jednoznačně potvrzují nezastupitelnou úlohu psích čenichů při podobných akcích, rychlosti a spolehlivosti hledání pomocí psů nemůže žádný jiný způsob konkurovat. Během několika hodin dokázali prohledat stovky hektarů lesa a najít všechny pohřešované děti i několik nezúčastněných osob.
Kromě aktivních účastníků se akce jako pozorovatelé zúčastnilo i množství profesionálních hasičů a policistů z celé republiky, mezi nimi i jako zástupce HZS jihočeského kraje, člen JČZBK Standa Stiebler. Přesvědčivé výsledky atestovaných kynologů na tomto cvičení by tak měly vést k jejich většímu využívání při praktických zásazích. Vždyť z tohoto důvodu se nakonec všichni dobrovolníci tomuto výcviku věnují.

Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články