Zkoušky záchranářské způsobilosti

V neděli 21.10.2018 složila Nika z Lantíkova a Ben Hasan Karlovarské prameny svou první záchranářskou zkoušku ZZZ a započali tak snad slibnou kariéru v jihočeské záchranářské rodině.


Zkoušky záchranářské způsobilosti
Autor: Jana Šmídová | Datum: 26.10.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 379x

Podzim letošního roku byl na jihočeské základně Spáleniště ve znamení vrcholový závodů, proto také došlo k rozhodnutí, že plánované zkoušky ZZZ proběhnou v Netolicích. ZKO Netolice poskytla skvěle připravené zázemí a o ochotné pomocníky také nebyla nouze. 

Pestrá směsice různě velikých plemen: leonberger, border kolie a groenendael v neděli ráno nastoupili, aby ukázali svou připravenost na to stát se záchranářem. Stopa se asi nejvíce vyvedla borderce Viky, na poslušnosti potom překvapivě nejvíce zazářil leonberger Hasan. Bohužel u fenky belgického ovčáka nevyšla stopa, nicméně všechny ostatní cviky předvedla na výborně. Takže není nic ztraceno a na jaře příštího roku už tato dvojice Eva a Axa určitě bude úspěšná.

Nádherný podzimní den tak strávili členové jihočeské brigády ve velmi pohodové a přátelské atmosféře. Děkujeme všem pomocníkům za jejich obětavost a gratulujeme všem úspěšným :-)