Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Odchod z Andělského dvorku

Ártů z Andělského dvorku právoplatně patřil mezi nejlepší psy v Jihočeské záchranné brigádě kynologů. Úspěšně složený atest ve specializaci plošného vyhledávání byl toho jasným důkazem.


Odchod z Andělského dvorku
Jana Šmídová 15.3.2020 144x In memoriam

Se svým psovodem Radkem Andělem tvořili dokonale sehranou dvojici. Ártů byl klidný, vyrovnaný pes, který nepotřeboval nikomu nic dokazovat a za všech okolností se vždy choval jako psí gentleman. Společně s Radkem měli svůj osobitý styl se kterým dokázali pokořit hranici 16-ti složených zkoušek. Výčet ze závodního pole je také velmi pestrý, například 4. místo na mezinárodním závodu Intercup Humanity v kategorii RH-TB nebo účast na MR záchranných psů.

Při hledání charakteristiky plemene jsem narazila na hodnocení: "huňatý Flanderský bouvier je dobrý hlídač a to, co ho jednou naučíte, si pamatuje navždy"... hledat lidský pach naučil Radek Artuše dokonale, do poslední chvíle bylo "hledání" tou nejlepší zábavou, kterou dělal s maximálním nasazením. Pro všechny z nás zůstane navždy ten první, kterému se podařilo získat plošný atest MV. Děkujeme vám oběma za vaši odvedenou práci a věříme, že syn Dítů půjde ve šlépějích svého otce.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Smutná zpráva

  Ve středu 8. 11. 2017 nás všechny zasáhla zpráva o smrti dlouholetého člena jihočeské záchranné brigády, kamarádského, věčně usměvavého "horala" Vlastíka Maxy.

  In memoriam

  Aira, jihočeská královna vody

  Aira bpp (03. 01. 2005 - 20. 12. 2015) byla deset let věrnou parťačkou své psovodky Katky Sojkové.

  In memoriam

  Odešel horal

  Zatímco někteří se právě radují z vítězství či z úspěšných zkoušek, jiným se do očí derou slzy...

  In memoriam

  Černá sobota

  Všichni kynologové jsou zajedno, že psí život je nespravedlivě krátký. Měl by být srovnatelný s koňmi, kteří jsou stejně nádherní a potřební.

  In memoriam