Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Odchod z Andělského dvorku

Ártů z Andělského dvorku právoplatně patřil mezi nejlepší psy v Jihočeské záchranné brigádě kynologů. Úspěšně složený atest ve specializaci plošného vyhledávání byl toho jasným důkazem.


Odchod z Andělského dvorku
Jana Šmídová 15.3.2020 678x In memoriam

Se svým psovodem Radkem Andělem tvořili dokonale sehranou dvojici. Ártů byl klidný, vyrovnaný pes, který nepotřeboval nikomu nic dokazovat a za všech okolností se vždy choval jako psí gentleman. Společně s Radkem měli svůj osobitý styl se kterým dokázali pokořit hranici 16-ti složených zkoušek. Výčet ze závodního pole je také velmi pestrý, například 4. místo na mezinárodním závodu Intercup Humanity v kategorii RH-TB nebo účast na MR záchranných psů.

Při hledání charakteristiky plemene jsem narazila na hodnocení: "huňatý Flanderský bouvier je dobrý hlídač a to, co ho jednou naučíte, si pamatuje navždy"... hledat lidský pach naučil Radek Artuše dokonale, do poslední chvíle bylo "hledání" tou nejlepší zábavou, kterou dělal s maximálním nasazením. Pro všechny z nás zůstane navždy ten první, kterému se podařilo získat plošný atest MV. Děkujeme vám oběma za vaši odvedenou práci a věříme, že syn Dítů půjde ve šlépějích svého otce.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Odchod na vrcholu

  V úterý 11. 8. 2020 odešla za duhový most fena z výkonostní špičky Jihočeské záchranné brigády kynologů, německá ovčanda Aishee psovodky Katky Závorkové.

  In memoriam

  Smutné loučení

  Těsně před Velikonocemi, ve středu 8. 4. 2020, otřásla celou jihočeskou základnou smutná zpráva o odchodu jednoho z pilířů, jednoho z našich nejbližších, naší ...

  In memoriam

  Černá sobota

  Všichni kynologové jsou zajedno, že psí život je nespravedlivě krátký. Měl by být srovnatelný s koňmi, kteří jsou stejně nádherní a potřební.

  In memoriam

  Smutné loučení

  Není snadné říci poslední sbohem někomu, kdo s vámi strávil dlouhou část vašeho života.

  In memoriam