Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Odešel horal

Zatímco někteří se právě radují z vítězství či z úspěšných zkoušek, jiným se do očí derou slzy...


Odešel horal
Jaroslav Sedlák 20.10.2014 2913x In memoriam

Jeden z nemnoha labradorů, kteří se v záchranářském výcviku dostali v oblasti vodních a lavinových prací až na vrcholky výkonnosti, potvrzené patnácti úspěšnými zkouškami včetně nejvyšších stupňů či vítězstvím v Českém poháru lavinářů na Šumavě, byl mohutný Barney bpp, který právě převážnou část svého života strávil pobytem po horách. Šumava stejně jako Krkonoše byly jeho domovem, kde prožil se svou výcvikářkou a partnerkou Lucií Obranskou krásný a plnohodnotný život psa záchranáře. Ve společnosti jihočeských kynologů nebo svých psích kolegů z Horské služby bylo dvanáct let jeho života naplněno těmi nejkrásnějšími okamžiky. Nechme ale promluvit Lucii: "Ačkoliv bych ráda oznamovala jenom dobré zprávy, v životě to vždycky není možné. Dnes po poledni jsem se navždy musela rozloučit se svým psím přítelem Barnym. Nebyl mým prvním psem, ale byl prvním, se kterým jsem si i díky brigádě plnila své sny. I když lidský život při svých nasazeních neměl možnost zachránit, léta zachraňoval především ten můj.  Navždy tak zůstane jedničkou v mém srdci, mým nejlepším přítelem, panem psem..."


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Odchod šampiónky

  V neděli 10. 5. 2020 se naplnila životní cesta jedné velmi úspěšné feny, šampiónky ve výkonu záchranných psů Ariny Gasimy z Chlístova.

  In memoriam

  Smutné loučení

  Těsně před Velikonocemi, ve středu 8. 4. 2020, otřásla celou jihočeskou základnou smutná zpráva o odchodu jednoho z pilířů, jednoho z našich nejbližších, naší ...

  In memoriam

  Poslední plavba

  Každý pes je někým milován, někteří však i bez nejvyšších titulů zůstávají ve vzpomínkách navždy...

  In memoriam

  Odchod z Andělského dvorku

  Ártů z Andělského dvorku právoplatně patřil mezi nejlepší psy v Jihočeské záchranné brigádě kynologů. Úspěšně složený atest ve specializaci plošného ...

  In memoriam