Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Simulace zásahu s poskytnutím první pomoci 2016

Pod taktovkou výcvikářky Jany Šmídové se součástí LVT 2016, ve spolupráci s panem Janem Kolouchem z ČČK, stala i simulace opravdového neštěstí s vážně zraněnými osobami.Tereza Čmejrková 16.10.2016 2574x VideogalerieVýjezdní tréninky

Psovodi se svými čtyřnohými parťáky byli rozděleni do týmů a následně jim byly předány koordináty k neštěstí. Zacházení s GPS je dnes již nedílnou součástí kompetencí každého psovoda, který je připraven na zásah. Každý tým v čele se svým vedoucím byl na místě neštěstí seznámen se situací a byly mu sděleny veškeré dostupné informace.

Překvapením této akce byli figuranti, kteří se díky profesionálnímu maskování Jana Koloucha proměnili v lehce až těžce raněné oběti. Jedna osoba přišla o oko a utrpěla otevřenou zlomeninu nohy, další osoba byla v šoku a měla v ruce zapíchnutý kus střepu. V terénu se také pohybovali další hysteričtí účastníci neštěstí. Úkolem psovodů tak tentokrát nebylo "pouhé" nalezení a označení figurantů, ale i jejich ošetření, jehož správnost kontroloval i přítomný odborný zdravotnický dohled.

Jednalo se tedy o velmi komplexní trénink, který prověřil nejen psy, ale i reakce psovodů ve vyhrocené situaci. Všichni se nakonec zúčastnili i zdravotnického kurzu, ve kterém byly zodpovězeny všechny otázky týkající se správného ošetření daných zranění a zhodnocena úspěšnost poskytnutí jejich první pomoci.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články