Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Simulace zásahu s poskytnutím první pomoci 2016

Pod taktovkou výcvikářky Jany Šmídové se součástí LVT 2016, ve spolupráci s panem Janem Kolouchem z ČČK, stala i simulace opravdového neštěstí s vážně zraněnými osobami.Tereza Čmejrková 16.10.2016 3035x VideogalerieVýjezdní tréninky

Psovodi se svými čtyřnohými parťáky byli rozděleni do týmů a následně jim byly předány koordináty k neštěstí. Zacházení s GPS je dnes již nedílnou součástí kompetencí každého psovoda, který je připraven na zásah. Každý tým v čele se svým vedoucím byl na místě neštěstí seznámen se situací a byly mu sděleny veškeré dostupné informace.

Překvapením této akce byli figuranti, kteří se díky profesionálnímu maskování Jana Koloucha proměnili v lehce až těžce raněné oběti. Jedna osoba přišla o oko a utrpěla otevřenou zlomeninu nohy, další osoba byla v šoku a měla v ruce zapíchnutý kus střepu. V terénu se také pohybovali další hysteričtí účastníci neštěstí. Úkolem psovodů tak tentokrát nebylo "pouhé" nalezení a označení figurantů, ale i jejich ošetření, jehož správnost kontroloval i přítomný odborný zdravotnický dohled.

Jednalo se tedy o velmi komplexní trénink, který prověřil nejen psy, ale i reakce psovodů ve vyhrocené situaci. Všichni se nakonec zúčastnili i zdravotnického kurzu, ve kterém byly zodpovězeny všechny otázky týkající se správného ošetření daných zranění a zhodnocena úspěšnost poskytnutí jejich první pomoci.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Záchrana z ledu

  Speciální zkouška záchrany z ledu rozšiřuje možnosti použití záchranných psů. Kdyby přispěla k záchraně jediného lidského života, má smysl...

  Videogalerie

  Seminář k RHFL

  Seminář výcvikářky IRO dr. Resi Gerritsen k nácviku plošných prací a k jejich provádění podle zkušebního řádu IPO-R.

  Videogalerie

  Intercup Humanity

  Kvalifikační soutěž pro účast na mistrovství světa IRO ve slovinské Nové Gorici přilákala na start 81 účastníků.

  Videogalerie

  Pohotovostní jednotka

  Pohotovostní jednotka Svazu záchranných brigád kynologů se již tradičně připravuje každý rok na Spáleništi.

  Videogalerie