Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Hledání ve zřícené továrně

Dalším pokračováním objevování nových terénů pro naše psy byl brněnský areál Pod Hády (Ergon).


Hledání ve zřícené továrně
Pavel Troller 6.3.2017 1503x Výjezdní tréninky

Jedná se o známou a mezi záchranáři velmi oblíbenou sutinu odstřelené tovární haly. Na rozdíl od uměle vytvořených trenažerů jsme se dostali do prostředí s nímž se záchranáři mohou setkat při praktickém nasazení. Je potěšující, že žádný z jihočeských psů neměl s pohybem v takto obtížném terénu problém a nové neznámé prostředí je velice pozitivně motivovalo. Proto je tak důležité vyhledávání stále nových tréninkových možností, neboť stereotypní prohledávání stejných prostor je pro psy (a vlastně i pro psovody) ubíjející.
Akce začala už v sobotu odpoledne na cvičišti KK Zetor Brno tolik potřebným nácvikem poslušnosti. Ubytováni jsme byli v nedalekém, a pro pejskaře ideálním, penzionu Kadlcův mlýn. Místní restaurace s výbornou kuchyní nám po tréninku poskytla skvělé zázemí pro prodiskutování aktuálního dění.
Nědělní intenzivní celodenní trénink byl zaměřen na vyhledání živých i neživých osob v sutině.
Čtrnáctka Jihočechů tak prožila se svými psími parťáky další nezapomenutelný víkend a jistě už se těší na následující podobně připravené brigádní akce!


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články