Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pohárové zkušenosti

Do 31. mistrovství ČR záchranných psů je podle výsledků 2010 nominováno devět psovodů jako první polovina startovního pole.


Pohárové zkušenosti
Jaroslav Sedlák 5.9.2011 11994x Zkoušky

Druhou polovinu startujících, tedy dalších devět do konečné osmnáctky finále, má za úkol nominovat Český pohár ZZP3, který 3.9.2011 probíhal v Žatci a na trenažéru ve Chbanech. Z jižních Čech vyrazily na pohár se třemi psovody Pavlem Trollerem, Katkou Pitrovou a Hanou Gramanovou, kteří podle výcvikového plánu brigády měli bojovat o účast v mistrovství, i další tři psovodky Jana Šmídová, Milena Kubová a Jitka Tomanová, jejichž úkolem bylo vzhledem k mládí psů sbírat  zkušenosti z vyšších soutěží. Stoprocentně tyto záměry splněny nebyly, do mistrovství se nominoval pouze Cherokee Taien Hanky Gramanové, když Arina Pavla Trollera v tropickém počasí působila unaveným dojmem a zlaťačka Katky Pitrové si způsobila velmi nepříjemné zranění tlapky, takže přes slibný začátek do druhého speciálu již nenastoupila. Statečně bojovala Cristine Jany Šmídové i boxerka Polly Mileny Kubové, ale na obtížnost trenažéru v tropickém dni jejich síly tentokrát nestačily. Ve výsledku nepříjemně překvapila pouze Cherr Jitky Tomanové, která po prvních raketových a velmi úspěšných startech pije číši hořkosti do dna: uzemnilo ji naprosto nečekané falešné značení hned na začátku prvního speciálu. Ale taková už je kynologie, "každý chvilku tahá pilku" zde platí dvojnásob. Vždycky zůstává nejdůležitější, aby zvítězili ti nejlepší. A to v případě Českého poháru ZZP bylo rozhodně splněno: 1. Jitka Dědinová a Garp z Rohozenských bořin, 2. Leoš Vokál a Calvin Krásná Lukrécia, 3. Oldřich Hlavačka a Dark z Lounského chovu.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Netolický pohár

  Tradičně velmi dobře uspořádaný netolický Pohár chovatelské stanice Eciloten v těsném sousedství motokrosového závodiště přinesl v ročníku 2010 vítězství ...

  Zkoušky

  Bohemia Cup FL

  Po neúspěšných výsledcích kategorií FL posledních let na Mistrovství světa probíhá v podstatě celosvětová analýza plošných prací.

  Zkoušky

  Zkoušky záchranářské způsobilosti

  V neděli 21.10.2018 složila Nika z Lantíkova a Ben Hasan Karlovarské prameny svou první záchranářskou zkoušku ZZZ a započali tak snad slibnou kariéru v jihočeské ...

  Zkoušky

  Seminář záchrany z ledu

  Několik posledních let pořádá lipenská VZS mezinárodní seminář o záchraně z ledu, na němž se setkávají zástupci mnoha různých záchranářských organizací.

  Zkoušky