Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Školení rozhodčích a výcvikářů na Spáleništi

Během uplynulého víkendu bylo na výcvikové základně na Spáleništi pěkně rušno. Na společném školení se zde sešli svazoví rozhodčí a posléze i výcvikáři a instruktoři z jednotlivých brigád SZBK.


Školení rozhodčích a výcvikářů na Spáleništi
Iva Bufková 21.3.2024 673x Nezařazeno

Páteční večer a celý sobotní den ovšem patřily především rozhodčím. Před začátkem sezóny bylo nutné sjednotit výklad provádění u řady cviků dle zkušebního řádu a také vzájemně sladit pohled na jejich hodnocení. V teoretické rovině se tato témata probrala během pátečních předlouhých diskusí, které se protáhly hluboko do noci. V sobotu se šedá teorie přenesla do praxe, kdy hned několik statečných týmů pes-psovod předvedlo své dovednosti. K vidění byly stopařské práce, plošné i sutinové vyhledání a samozřejmě poslušnosti, v různých stupních obtížnosti. Výkony byly samozřejmě posouzeny pozorným a kritickým okem všech přítomných rozhodčích, takže nastoupit vyžadovalo i notnou dávku kuráže. Díky tomu ale vzájemné sladění not a způsobů hodnocení proběhlo i „naživo“. Nutno poznamenat, že statečné lidsko-psí týmy poskytly námětů k diskuzi poměrně hodně.
Sobotní večer a neděle byly již věnovány hlavně výcvikářům a instruktorům, kteří dorazili z nejrůznějších koutů republiky. Během večerního setkání se probíraly a diskutovaly nejen informace týkající se organizace zkoušek, ale i provádění či nácviku konkrétních cviků a jejich hodnocení. V praktické rovině pak byly mnohé z předaných informací předvedeny v neděli, a to jak ve správném, tak i v chybném provedení. Samozřejmě s cílem poukázat na časté chyby a vyvarovat se jich. U poslušnosti byl důraz kladen také na rozdílné provádění určitých cviků při různých úrovních dané zkoušky. A zlatým hřebem setkání byla ukázka nácviku značení cadaveru (chemického vzorku) pod taktovkou rozhodčí Evy Klemšové.
I když počasí tak trochu zapomnělo na příjemné jarní teploty z předchozích týdnů a občas bylo pěkně frišno, nálada byla fajn a diskutovalo se takřka neúnavně. Byla i sranda a tak lze doufat, že si všichni setkání na Spálku nejen užili, ale že bylo i tou správnou motivací do nastávající sezóny. Protože nejen výkony, ale i přátelství a radost ze společných setkání k záchranařině prostě patří.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Trénink na oslavu dne záchranného psa

  V neděli 26. 4. 2020 měli svátek všichni záchranářští psi, byl "Den záchranného psa". Jihočeši po dalším uvolnění omezení využili sobotu k pořádnému tréninku ...

  Nezařazeno

  Výcvik na českém moři

  Před rokem trénovali jihočeši vodní práce na italských plážích San Menaia. Tento rok vyhrálo domácí "moře" Lipno.

  Nezařazeno

  Tréninková Soběslav

  Dalším jihočeským městem, které přivítalo Jihočeskou záchrannou brigádu kynologů na jejím pravidelném výjezdním tréninku byla tuto neděli Soběslav. Opět jsme ...

  Nezařazeno

  Výstavba trenažéru

  Náplní všech podzimních soustředění se kromě běžného výcviku staly i náročné práce na výstavbě trenažéru.

  Nezařazeno