Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou dne 12.3.2020 jsou všechny akce a pronájmy do odvolání zrušeny !!! Průběžné informace naleznete v aktualitách.

Taktické cvičení IZS Křemešník

Ve dnech 5. a 6. listopadu 2019 proběhlo v rozsáhlých lesích okolo Křemešníku na Vysočině jedno z největších taktických cvičení složek IZS v pátrání po pohřešovaných osobách.


Taktické cvičení IZS Křemešník
Pavel Troller 9.11.2019 473x Speciální akce
Námětem bylo hledání 15 dětí, ztracených z dětského tábora. Součástí cvičení bylo i prověření vylepšené aplikace Pátrač, která slouží rychlému vyrozumění povolávaných záchranářských týmů a on-line sledování jejich polohy. Cvičení se zúčastnilo třicet psovodů, z toho devatenáct s plošnými atesty ministerstva vnitra, mezi nimi i oba atestovaní jihočeští psovodi Radek Anděl a Pavel Troller a dále jedenáct policejních psovodů z Krajského ředitelství PČR Vysočina. Kromě kynologických týmů byly některé úseky prohledávány i rojnicí dobrovolných hasičů a policejním dronem. Výsledky jednoznačně potvrzují nezastupitelnou úlohu psích čenichů při podobných akcích, rychlosti a spolehlivosti hledání pomocí psů nemůže žádný jiný způsob konkurovat. Během několika hodin dokázali prohledat stovky hektarů lesa a najít všechny pohřešované děti i několik nezúčastněných osob.
Kromě aktivních účastníků se akce jako pozorovatelé zúčastnilo i množství profesionálních hasičů a policistů z celé republiky, mezi nimi i jako zástupce HZS jihočeského kraje, člen JČZBK Standa Stiebler. Přesvědčivé výsledky atestovaných kynologů na tomto cvičení by tak měly vést k jejich většímu využívání při praktických zásazích. Vždyť z tohoto důvodu se nakonec všichni dobrovolníci tomuto výcviku věnují.

Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Expedice Slaná voda 2019

  Brigáda má za sebou nádherný týden ve sluncem provoněné Itálii. Aktivní dovolená se čtyřnohými parťáky ani letos neměla jedinou chybu.

  Speciální akce

  ZOO Větrovy

  Na základě pozvání našeho člena Milana Strouhala proběhl během nádherné podzimní neděle společný trénink v Agrozetu Tábor.

  Speciální akce

  Záchrana z ledu

  Přestože únor začal mimořádně teplým počasím, jihočeští záchranáři využili nabízené spolupráce s VZS a v sobotu 1. 2. 2020 trénovali záchranu z ledu.

  Speciální akce

  Expedice Slaná voda - nově

  Již pojedenácté vyrazili jihočeští záchranáři se svými psy na týdenní intenzivní výcvik vodních prací na italský poloostrov Gargano.

  Speciální akce