Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Trénink na oslavu dne záchranného psa

V neděli 26. 4. 2020 měli svátek všichni záchranářští psi, byl "Den záchranného psa". Jihočeši po dalším uvolnění omezení využili sobotu k pořádnému tréninku a oslavovali tak prací svůj svátek den předem.


Trénink na oslavu dne záchranného psa
Jana Šmídová 28.4.2020 729x Nezařazeno

Současná karanténní situace nepřeje hlavně mladým psům, kterým chybí, stejně asi jako nám ostatním, sociální kontakt s kolegy. Od soboty byl zrušen zákaz volného pohybu osob, rozdělili jsme tedy trénink na několik etap, nasadili roušky a po hlavě se vrhnuli do práce. Dopoledne patřilo socializaci, poslušnosti, nácviku nejrůznějších speciálních dovedností, jako je manipulace se psem cizí osobou nebo jízdou v dopravním prostředku, ale především i stopám a přímému označení osoby. Odpoledne vystřídali mláďata ostřílenější kolegové z brigády a začalo plošné hledání "ztracené rodinky, která se po uvolnění zákazu volného pohybu rozhodla vyrazit na výlet" ;-) Šestice jihočechů tedy vytáhla GPS-ky, zakreslila si sektor do mapy, naladila vysílačky a postupně se vydala do nepřehledného přírodního terénu prohledávat.

Byl to velmi příjemně a snad i přínosně strávený slunečný den. Děkuji všem, kdo vyrazili "do světa" i přes ztížené podmínky a ochotně aktivně připravovali ať už své nebo kolegů čtyřnohé záchranáře.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek
Podobné články

  Tábor plný práce

  Letní soustředění bylo opět nabité prací – kromě tréninku sutin, ploch, poslušnosti, cadaveru, stop, vodních prací i s vyhledáním cadaveru na vodní ploše, ...

  Nezařazeno

  Lavinový kurs 2011

  Přestože sněhová nadílka současné zimy doznává značných výkyvů, Spáleniště se svou Ledovou kotlinou ani letos nezklamalo.

  Nezařazeno

  Jarní Spáleniště

  Pravidelné každoměsíční soustředění proběhlo v roce 2010 poprvé za jarního počasí a zcela beze sněhu. Krásné počasí nalilo energii do psích i lidských těl a ...

  Nezařazeno

  Pololetní bilance

  Jihočeská brigáda mívá většinou týdenní soustředění s minimem zkoušek, které zcela pochopitelně přinášejí do letní pohody i určitou nervozitu.

  Nezařazeno